KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

20 maja rusza XI Krośnieńska Noc Muzeów!

Kiedy ostatnio byliście w muzeum? Nigdy nie było czasu? Nie po drodze? Popołudniu zamknięte? Bez względu na rozpiętość i różnorodność wymówek już niedługo wszystkie staną się nieaktualne. Rusza Krośnieńska Noc Muzeów. Zabiegani, zmęczeni, pracujący, nudzący się, zainteresowani i niezorientowani - wszyscy krośnianie i mieszkańcy okolic naszego miasta będą mogli przekroczyć progi muzeów i galerii bez cienia wątpliwości. Ten dzień i noc są właśnie dla was.

REKLAMA


Muzeum Podkarpackie w Krośnie

Krosno, Piłsudskiego 16
czynne od 16.00 do 24.00

- 16.00 - 24.00 - zwiedzanie ekspozycji stałych i czasowych,
- 16.00 - 20.00 - Kiermasz Sztuki,
- 16.30 - 18.00 - koncert na wiersze duetu Quasi Una Fantasia,
- 18.00 - 19.30 - koncert Trio Familijnego,
- 16.00 - 21.00 - akcja portretowania Wielki Album Krośnieński,
- 21.00 - koncert Maciej Łukaszewicz Band Spacerkiem po jazzie,
- 22.00 - Taka zabawna historia - spotkanie z aktorem Krzysztofem Kowalewskim.

Otwarte wystawy
Warto zobaczyć, co zmieniło się na ekspozycjach stałych, odświeżyć sobie ogólne wspomnienie muzealnych zbiorów, ale też zerknąć na wystawy czasowe. Organizatorzy zaprezentują Hełmy, czapki i mundury w dziejach armii świata ze zbiorów prywatnych oraz Wielki Album Krośnieński, wystawę będącą owocem zeszłorocznej akcji portretowania krośnian.

Wielki Album Krośnieński
Również w tym roku partnerem wydarzenia Nocy Muzeów jest Państwowe Pomaturalne Studium Kształcenia Animatorów Kultury i Bibliotekarzy. Dzięki zaangażowaniu pedagogów, słuchaczy i absolwentów tej szkoły, po raz kolejny tworzone będą portrety zwiedzających w dwóch studiach: tradycyjnym i cyfrowym.

Kiermasz
Na dziedzińcu, jak co roku, zorganizowany zostanie kiermasz będący prezentacją sztuki i rękodzieła artystycznego lokalnych twórców, których możecie poznać osobiście.

- Szczególnie polecamy dwa stoiska: Blue Fire dające możliwość degustacji pysznej kawy oraz stoisko profesjonalnego chocolatiera, mistrza Polski cukiernictwa, Mirosława Pelczara, który zaprezentuje wyśmienite wyroby czekoladowe - informuje Katarzyna Krępulec-Nowak, adiunkt działu oświatowo-promocyjnego Muzeum Podkarpackiego w Krośnie.

Koncerty w muzeum
Od 16:30 do 19:30 odbędą się dwa koncerty: duetu Quasi Una Fantasia, który zaprezentuje "Koncert na wiersze" oraz Trio Familijnego rodziny Myszkali. Muzycznym finałem będzie koncert Maciej Łukaszewicz Band "Spacerkiem po jazzie".

Koncert na wiersze
Piosenki i melorecytacje o różnorodnej tematyce w odsłonie różnych stylów muzycznych (m.in.): ballady, jazzu, bluesa, piosenki francuskiej, aktorskiej.
 
Duet Quasi Una Fantasia tworzą wokalistka Bożena Boba-Dyga i akordeonista Maciej Zimka. Twórczość zespołu koncentruje się na muzyce współczesnej, nastrojowej, ilustracyjnej, choć zdarza im się sięgnąć do klasyki. Główny obszar ich zainteresowań stanowi piosenka poetycka, tworzą autorską muzykę opracowując teksty polskich poetów. W muzyce współczesnej Quasi Una Fantasia stosuje również środki parateatralne włączając w swój repertuar teatr dźwięku, partytury graficzne, muzykę improwizowaną oraz kompozycje własne i współczesnych kompozytorów.


Duet Quasi Una Fantasia

Zespół występuje na terenie całej Polski w ramach koncertów oraz festiwali m.in. Cracovia Sacra, Małopolska Wielu Kultur, Krakowskiego Festiwalu Akordeonowego, Letnich Podgórskich Koncertów. Quasi Una Fantasia występuje również poza granicami kraju m.in. w Stanach Zjednoczonych i we Włoszech. W 2013 roku ukazała się pierwsza płyta zespołu: QUF1.

Trio Familijne
Trio Familijne gra muzykę dawną średniowieczną, renesansową i barokową. Zespół tworzą członkowie wielopokoleniowej rodziny Myszkali z Rymanowa-Zdroju.


Trio Familijne

Wystąpią w składzie: Helenka Myszkal (11 lat, skrzypce) - uczennica V klasy Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia w Krośnie w klasie skrzypiec Katarzyny Sytnik-Jaracz. Mikołaj Kantor (10 lat, wiolonczela) - uczeń IV klasy Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia w Krośnie w klasie wiolonczeli Józefa Małeckiego. Robert Myszkal - lutnia, harfa kozacka "bandura", gitara. To ojciec Helenki i dziadek Mikołaja. Prywatnie nauczyciel plastyki, muzyki i zajęć artystycznych w ZSS w Rymanowie Zdroju.
 
Program koncertu:

Część I.
1. Greensleeves (Zielone Rękawy) - utwór przypisywany HENRYKOWI VIII),
2. Scarbourough Fair (ok. IX w.),
3. Pieśń Starofrankońska z  ok. X w.,
4. Menuet Nr 5  J.S. Bach,
5. Menuet Nr 7 J.S. Bach,
6. Menuet G-moll J.S. Bach,
7. Walc G-dur J.Humml,
8. Walc C-moll D. Szostakowicza,
9. Rigaudon G.F. Händel,
10. Impertinence G.F. Händel.
 
Cześć II.
Stare dumki kozackie
 
1. Tycha Woda (Cicha Woda),
2. A czyj to koń stoi?,
3. Iwanku, Iwanku (Jaśku  Jaśku),
4. Nese Hala wodu (Niesie Hela wodę),
5. Czom Ty nie priszoł? (Czemu nie przyszedłeś?),
6. Oj letieły husenki (Oj leciały gąski),
7. Wże sonce niżenko (Już słonce niziutko).
 
Spacerkiem po jazzie
Wieczorem tradycyjnie Muzeum Podkarpackie zaprasza na finałowy koncert wydarzenia. Dla gości wystąpi Maciej Łukaszewicz Band - projekt znakomitego krośnieńskiego muzyka z wyjątkowym programem: Spacerkiem po jazzie. Wyjątkowo, w tym roku gwiazda wieczoru nie będzie śpiewać. W programie koncertu znajdziemy topowe standardy wokalne epoki bluesa, swingu, bebopu, fusion.

Maciej Łukaszewicz Band w składzie: Maciej Łukaszewicz (fortepian, aranżacja i prowadzenie), Daniel Lipiec (vocal), Stanisław Domarski (saksofony, flet), Piotr Dżuła (kontrabas) i Filip Łukaszewicz (perkusja).
 
Maciej Łukaszewicz to znakomity krośnieński muzyk, pianista, a przede wszystkim pasjonat jazzu. Był organizatorem 14 koncertów z serii "Kropla Jazzu", które odbywały się w nieistniejącym już Klubie Techniki oraz w Szkole Muzycznej w Krośnie. Podczas koncertów zagrali m.in. Frank Gambale, Eric Mariental, Stev Hook, Nippy Noya, niezapomniany Jarek Śmietana, Andrzej Zaucha oraz czołówka polskich jazzmanów, takich jak Wojciech Karolak, Jan Ptaszyn Wróblewski, Piotr Baron,  Janusz Muniak, Bernard Maseli, Lora Szafran, Jerzy Główczeski, Kuba Badach, Czesław Mozil ze swoim bandem TESCO VALUE i wielu innych. Koncerty były każdorazowo wielkim wydarzeniem muzycznym i kończyły się maratonami jazzowymi przy wspaniałej krośnieńskiej publiczności.


Maciej Łukaszewicz

Nową formułą są koncerty pod nazwą SPACERKIEM PO JAZZIE, organizowane dotąd w przytulnej sali Gminnego Ośrodka Kultury w Jedliczu, którego Maciej Łukaszewicz jest dyrektorem. Koncerty grane są całkiem na serio, ale prowadzone z odrobiną humoru i garścią anegdot. Każdy z tych koncertów miał inną tematykę. Pierwszy opowiadał o historii jazzu od bluesa do współczesności, a odbył się z udziałem sekcji dętej BRASS STANDARD JAZZ ORCHESTRA z Brzozowa, drugi natomiast pachniał kawą i cynamonem wprost z Brazylii, a ze sceny płynęły piękne dźwięki bossa novy zaśpiewana przez Dominikę Kindrat.

Daniel Lipiec, absolwent wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Kształcił się również w Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu. Pracuje jako nauczyciel emisji głosu w Studium Wokalnym przy Przeworskim Towarzystwie Muzycznym oraz w Szkole Muzyki Rozrywkowej Pro Musica w Rzeszowie.


Daniel Lipiec

Na co dzień pracuje z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Prowadzi liczne warsztaty wokalne. Uczestniczył w V edycji programu The Voice of Poland. W 2014 r. współpracował z popularnym zespołem "Twoje Niebo", z którym obok Andrzeja Lamperta, Ewy Urygi i Janusza Szroma nagrał płytę "Twoje Niebo - Dzień po dniu". Doświadczeń sceniczno - aktorskich nabrał w Teatrze Kameralnym w Lublinie oraz dzięki wieloletniej współpracy z Klubem Garnizonowym w Przemyślu. Prywatnie jest wielkim fanem talentu Franka Sinatry i musicali.
 
TAKA ZABAWNA HISTORIA...
O 22.00 organizatorzy tej wyjątkowej nocy zapraszają na długą rozmowę dziennikarza Juliusza Ćwielucha z wybitnym polskim aktorem Krzysztofem Kowalewskim.
 
Juliusz Ćwieluch, dziennikarz prasowy, wieloletni współpracownik tygodnika "Polityka". W 2013 roku otrzymał wyróżnienie dla najlepszego dziennikarza polskiego "Halabarda 2013", przyznawane przez Akademię Obrony Narodowej. Współpracował również z magazynem "Przekrój". W swoich tekstach porusza przede wszystkim tematy społeczne i polityczne. Zajmuje się również pisaniem o znanych postaciach polskiego życia społecznego. Pisał m.in. o rodzinie Gesslerów i o Krzysztofie Kowalewskim.

Krzysztof Kowalewski, wybitny aktor filmowy i teatralny, uwielbiany przez publiczność. Odtwórca pamiętnych ról komediowych w Misiu i Brunecie wieczorową porą Stanisława Barei. Aktor zagrał około sto ról w filmach i serialach. Na dużym ekranie debiutował w 1960 r. w Krzyżakach Aleksandra Forda. Duże uznanie widzów przyniosła mu rola Rocha Kowalskiego w Potopie Jerzego Hoffmana z 1974 r. Po latach wystąpił w Ogniem i mieczem, jako Zagłoba. Aktor zagrał m.in. w filmach: Wyjście awaryjne, C.K. Dezerterzy, Rozmowy kontrolowane, Nic śmiesznego, Ryś.


Krzysztof Kowalewski

Najmłodsza publiczność pamięta go z serialu Rodzina Leśniewskich. Krzysztof Kowalewski jest aktorem wszechstronnym. Obok występów filmowych ma na swoim koncie udział w wielu audycjach radiowych, z których największą popularność przyniosła mu rola Pana Sułka. Na scenach teatrów stworzył wiele niezapomnianych kreacji. Od blisko 20 lat jest aktorem Teatru Współczesnego. Wszystkie dokonania aktorskie Krzysztofa Kowalewskiego łączą się pod względem charakteru wykonywanych ról, większości są to role komediowe, ale jak sam twierdzi, taką właśnie ma naturę. Krzysztof Kowalewski jest wieloletnim wykładowcą PWST.
 
Co, gdzie, kiedy?
W tegorocznej edycji Krośnieńskiej Nocy Muzeów wraz z Muzeum Podkarpackim w akcji wezmą udział również inne instytucje kultury. Akcja odbędzie się w godzinach od 16.00 do 24.00 w większości instytucji. W niektórych jednak kończy się wcześniej.  - Staraliśmy się, aby tegoroczny program Nocy Muzeów był ciekawy i obfity w atrakcje. Warto do nas zajrzeć, serdecznie zapraszamy! - dodaje Katarzyna Krępulec-Nowak.


Muzeum Rzemiosła w Krośnie

budynek główny - Krosno, Piłsudskiego 19
Piwnica PodCieniami - Krosno, Rynek 5
Wieża Farna - Krosno, Piłsudskiego 5
czynne od 16.00 do 22.30/24.00

Tegoroczna Noc Muzeów w Muzeum Rzemiosła przebiega pod hasłem: "Trwała Ondulacja".
 
Muzeum Rzemiosła w Krośnie - budynek główny (ul. Piłsudskiego 19)
- 16.00 - 24.00 - zwiedzanie ekspozycji stałej: Dzieje rzemiosła Polski południowo-wschodniej,
- 16.00 - 24.00 - konkurs: Tajemniczy eksponat,
- 16.00 - 20.00 - kiermasz wydawnictw i pamiątek na dziedzińcu muzeum,
- 17.00 - 19.00 - pokaz czesania fryzur w klimacie lat 60 - Studio Wizażu Jolanta Lubaś.

Muzeum Rzemiosła w Krośnie - Piwnica PodCieniami (Rynek 5)
- 16.00 - 24.00 - zwiedzanie ekspozycji czasowej: "Od ucznia do mistrza - fryzjerstwo",
- 17.00 - 18.00 - Barber Shop Szymona Przewoźnika - pokaz stylizacji brody i zarostu,
- 19.00 - 19.30 - dobranocka dla najmłodszych.

Muzeum Rzemiosła w Krośnie - Wieża Farna (ul. Piłsudskiego 5)
Nocne zwiedzanie wieży z wejściem na galeryjkę widokową zaplanowano od godziny 16:00 do 22:30.

Godziny wejść:
- 16.00, 16.30, 17.00, 17.30, 18.00,
- 18.30 - 19.30 - PRZERWA,
- 19.30, 20.00, 20.30, 21.00, 21.30, 22.00, 22.30.

UWAGA! Przy wejściu na wieżę obowiązuje wcześniejsza rezerwacja. Rezerwacja wejść: do 19 maja 2017, do godz. 14.00 pod numerem telefonu: 13 4324188 lub osobiście w sekretariacie muzeum (ul. Piłsudskiego 19).


Centrum Dziedzictwa Szkła

Krosno, ul. Blich 2
czynne od 16.00 do 23.00

Głównymi atrakcjami, jakie będą czekać w tym dniu turystów w budynku głównym, będą widowiskowe prezentacje produkcji szkła. Podczas pokazów na oczach widzów powstaną przedmioty artystyczne i dekoracyjne. Program zwiedzania obejmuje warsztaty obróbki i zdobienia szkła, warsztat malowania na szkle, warsztat grawerowania, produkcji witraży oraz produkcji szklanych figurek metodą palnikową.

W budynku CDS przy ulicy Blich 2 znajdują się także sale wystaw czasowych, sklep ze szklanymi pamiątkami oraz sala kinowo-konferencyjna, w której będzie można zobaczyć film o historii szkła. W klatce schodowej, na poziomie -4 można zobaczyć wielkie malowidło anamorficzne (3D) o powierzchni 80 m², na którym warto zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Poznaj magię tworzenia szkła w Mieście Szkła! Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie zaprasza do odbycia niezapomnianej podróży po świecie szklanego rzemiosła i sztuki.

Program:
- 16.00 - 23.00 zwiedzanie budynku głównego CDS,
- 20.00 - 22.00 koncert zespołu Hudacy.


Galeria Glass Studio Habrat

Krosno, Rynek 28
czynna od 16.00 do 24.00

Autorska Galeria Szkła Macieja Habrata zaprasza od godziny 16:00 do 24:00 na przyrynkowe podcienia - zamienią się one w wystawę, na której prezentowane będą m.in. rzeźby, figury i obrazy szklane powstałe w wyniku łączenia szkła barwnego (fusingu) przez artystę Macieja Habrata.

Wystawa, jak i ekspozycja stała, dostępna dla zwiedzających w galerii zostanie wzbogacona o wzory z kolekcji "Wiosna 2017" prezentowanej dotychczas podczas targów Ambiente Fair 2017 we Frankfurcie. Organizatorzy zapraszają wszystkich, dla których tematy, takie jak szkło, sztuka oraz niepowtarzalność ręcznych wyrobów to sprawy istotne i warte uwagi.


Muzeum Misyjne Sióstr Klawerianek

Krosno, ul. Łukasiewicza 62
czynne od 16.00 do 24.00

Warto odwiedzić w tym roku Muzeum Misyjne. Wystawa stała muzeum została zmodernizowana i poszerzona o nowe, egzotyczne eksponaty. Siostry Klawerianki przygotowały ponadto w programie Nocy Muzeów spotkania z misjonarzami oraz warsztaty dla dzieci.

Program:
- 15.00 - Msza Święta: ks. bp Ildo Augusto dos Santos Lopes Fortes,
- 16.00 - poświęcenie i otwarcie nowej ekspozycji Muzeum Misyjnego,
- 16.00 - 24.00 - zwiedzanie ekspozycji stałej,
- 16.00 - 20.00 - kiermasz misyjny / misyjna kawiarenka / afrykańska szkoła (mini kurs języka Ibo, warsztaty muzyczne),
- 16.30 - Spotkania z Afryką: ks. bp Ildo Augusto dos Santos Lopes Fortes i s. Jolanta Burdak SSPC, Wyspy Zielonego Przylądka,
- 18.00 - Spotkania z Afryką: br. Zdzisław Olejko SAC, Rwanda,
- Majówka i przesłanie Najświętszej Dziewicy Maryi Matki Słowa z Kibeho,
- 20.00 - Spotkania z Afryką: s. Cynthia Ngerem Ifeyinwa SSPC i s. Anthonia Okolie Ndidiamaka SSPC.

Spotkania z Afryką: Wyspy Zielonego Przylądka
Na Wyspach Zielonego Przylądka najbardziej uderza to, że każda z wysp jest zupełnie inna. Pustynny krajobraz, bujna zieleń, wysokie góry, piękne plaże, skaliste, urwiste wybrzeża, wygasłe i czynne wulkany, malownicze wioski rozrzucone po górach... Małe domki w osadach, budowane jak kiedyś z kamienia i kryte strzechą, a na zapleczu kamienne zagrody dla zwierząt. To wszystko można jeszcze dziś spotkać na Cabo Verde!

O godzinie 16.30 przewodnikami po Wyspach Zielonego Przylądka będą ks. bp Ildo Augusto dos Santos Lopes Fortes i s. Jolanta Burdak SSPC. W Muzeum będzie można obejrzeć ciekawą ekspozycję eksponatów pochodzących z tego kraju oraz wystawę prac plastycznych caboverdyjskich dzieci, przedstawiającą pracę misjonarzy.

Spotkania z Afryką: Rwanda
Jesienią 1981 r., na południu Rwandy w miasteczku Kibeho, Matka Boża zaczęła ukazywać się dziewczętom w kolegium prowadzonym przez siostry zakonne. Objawienia trwały długo, aż do listopada 1989 r. Widzące dziewczęta zgodnie twierdziły, że widziały ciemnoskórą niewiastę w białej szacie. Kobieta przedstawiająca się jako MATKA SŁOWA, rozmawiała z nimi o codziennych sprawach, uczyła modlitw i pieśni religijnych. Maryja zachęcała dziewczęta do modlitwy, postu, pokuty i nawrócenia. Prosiła je również, by swoim życiem dawały światu dobry przykład.
 
O godzinie 18.00 przewodnikami po Rwandzie - Kraju Tysiąca Wzgórz będzie brat Zdzisław Olejko SAC. W Muzeum będzie można obejrzeć eksponaty pochodzące z Rwandy.


Prywatne Muzeum Podkarpackich Pól Bitewnych
Stowarzyszenie Eksploracyjno-Historyczne "Galicja"

Krosno, ul. Czajkowskiego 92
czynne od 17.00 do 22.00

W programie zwiedzanie ekspozycji stałej:
- Krośnieńskie lotnisko w czasie II WŚ,
- Ju-87 "Stuka",
- Łopatki saperskie na przestrzeni wieków,
- Karpaty 1914-1915,
- Wrzesień 1939,
- Konspiracja niepodległościowa,
- Narzędzia wojen,
- Dukla 1944,
- Podkarpacie 1945,
- Tyle pozostało.

Organizatorzy zapraszają również do zwiedzania wystawy kolekcjonerskiej "Militaria I i II Wojny Światowej", a także na projekcję filmu z akcji wydobycia samolotu JU-87 STUKA w Krościenku Wyżnym w roku 2015. Odbędzie się również kiermasz książek o tematyce historycznej oraz pamiątek muzealnych.


Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu

Żarnowiec 113
czynne od 16.00 do 24.00

Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu zaprasza do zwiedzania ekspozycji w budynkach dworku i "Lamusa". Podczas tegorocznej wydarzenia ciekawie zapowiada się wernisaż wystawy Ingi Marczyńskiej i spotkanie z artystką, podczas którego podzieli się informacjami na temat swojej pasji i techniki tworzenia ikon (początek spotkania o godz. 17.00).

Tradycyjnie odbędzie się również kiermasz wydawnictw muzealnych umożliwiający zapoznanie się z najnowszymi edycjami utworów Marii Konopnickiej (wznowienia, reprinty i opracowania twórczości).

Atrakcją wieczoru będzie koncert artystki Agnieszki Chrzanowskiej, absolwentki krakowskiej PWST oraz Szkoły Aktorskiej SPOT związanej w latach 1996-2003 z "Piwnicą pod Baranami", klubem "Alchemia" oraz Teatrem Piosenki w Centrum w Krzysztoforach. Podczas koncertu pt. "Gdybym mogła pisać wiersze na rozstaju dróg" artystce będzie akompaniował (na gitarze i buzuki) Jarosław Meus (początek o godz. 19.30). Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny.

Program:
- 16.00 - 24.00 - zwiedzanie ekspozycji muzealnych,
- 16.00 - 24.00 - kiermasz wydawnictw muzealnych,
- 17.00 - wernisaż wystawy "Ikony Ingi Marczyńskiej" i spotkanie z artystką,
- 19.30 - "Gdybym mogła pisać wiersze na rozstaju dróg" - koncert Agnieszki Chrzanowskiej.
Darmowa komunikacja do muzeum
Muzeum Marii Konopnickiej zapewnia zwiedzającym 4 darmowe kursy na trasie Krosno, ul. J. Piłsudskiego (obok Muzeum Podkarpackiego) - Żarnowiec Muzeum oraz z powrotem w następujących godzinach:
 
> Krosno - Żarnowiec: 19.00, 20.00, 21.00, 22.00,
> Żarnowiec - Krosno: 19.45, 20.45, 21.45, 23.00.


Skansen Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce

Bóbrka, ul. Kopalniana 35
czynne od 19.00 do 24.00

Jeżeli nie lubisz wcześnie chodzić spać, jeżeli nudzą Cię klasyczne wystawy muzealne, jeżeli poszukujesz nietuzinkowych i nieoczywistych atrakcji to Skansen Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce jest miejscem, które musisz odwiedzić. W klimatycznej scenerii pradawnego lasu wspólnie z organizatorami odszukacie śladów pierwszych nafciarzy. Stara kopalnia znowu odżyje, a goście będą mogli poznać dzieje przemysłu naftowego, który miał swój początek nie w dalekiej Ameryce, ale właśnie tu, w maleńkiej Bóbrce.

W wyznaczonych godzinach zorganizowane grupy ruszą z przewodnikiem w podróż w czasy Ignacego Łukasiewicza, Karola Klobassy i Tytusa Trzecieskiego. Zobaczą, jak funkcjonowała dawna kopalnia, zajrzą w głąb pradawnych szybów ropnych i spotkają duchy przeszłości, które ośmielone magią nocy opowiedzą o minionych czasach...

Program:
- 18.30 - rozdanie nagród w konkursie plastycznym "Co wiemy o ropie naftowej",
- 19.00, 20.00, 21.00, 22.00, 23.00 - wejście z przewodnikiem na teren skansenu.

- Najstarsza na świecie, nadal czynna, kopalnia ropy naftowej zaprasza! Tej nocy musicie być z nami! - mówią organizatorzy.

red./mp/ inf. pasowa
Fot. materiały promocyjne

  • autor: red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?