KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Fotoklub RCKP nagrodzony podczas Podkarpackich Konfrontacji Fotograficznych

Fotoklub RCKP nagrodzony podczas Podkarpackich Konfrontacji Fotograficznych Fot. archiwum RCKP

Fotoklub działający w RCKP otrzymał jedną z trzech głównych nagród podczas XV Podkarpackich Konfrontacji Fotograficznych organizowanych w WDK w Rzeszowie.

REKLAMA


W tegorocznej 15. edycji Podkarpackich Konfrontacji Fotograficznych zaprezentowano 329 zdjęć wykonanych przez 106 autorów z 18 podkarpackich grup fotograficznych.

Celem wydarzenia jest przede wszystkim prezentacja osiągnięć artystów fotografii oraz miłośników tej dyscypliny sztuki stawiających niejednokrotnie w tej dziedzinie swoje pierwsze kroki. Organizatorem wydarzenia jest Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie. Nie ma ono charakteru konkursowego, ale od kilku lat dyrektor WDK funduje nagrody finansowe dla najlepszych fotograficznych zestawów klubowych.

W tym roku jury pod przewodnictwem artysty fotografika Janusza Wojewody jedną z trzech głównych nagród przyznało Fotoklubowi Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie. Jest to już druga główna nagroda dla klubu na konfrontacjach, a nagrodzony zestaw był autorstwa Łukasza Grudysza, Przemysława Niepokój-Hepnara i Tomasza Okoniewskiego.

Wydarzenie odbywa się pod patronatem marszałka województwa i Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej.

mg

  • autor: mg

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?