KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

RCKP kończy rok artystyczny. Zobacz program

Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie kończy rok artystyczny 2016/2017. Podczas kilku najbliższych dni mieszkańcy Krosna będą mogli zobaczyć podsumowanie pracy zespołów i pracowni artystycznych.

REKLAMA


Odsłona teatralna
14 czerwca o godzinie 18.00 RCKP zaprasza na spektakl Teatru "i t d..." działającego od września 2013 roku. Wydarzenie będzie podsumowaniem rocznej pracy nad ciałem, gestem, mimiką i dykcją, dopracowywania scenografii i licznych prób. Premiera spektaklu "Olimp" na podstawie "Tragedii Greckiej" Małgorzaty Szyszki będzie wydarzeniem wyjątkowym, bowiem na emeryturę przechodzi założyciel i wieloletni instruktor krośnieńskiego teatru amatorskiego, malarz, artysta wielu pasji, Henryk Wichniewicz.

Reżyseria, scenografia: Henryk Wichniewicz.
Obsada: Diana Pasek, Oliwia Nowak, Anita Musialik, Julia Dereniowska, Patryk Dziwisz, Gabriela Perlicka, Diana Lis, Marzena Rygiel, Piotr Markiewicz, Julia Trzaskoś, Alan Beniamin Jurczyk, Gabriela Markowicz.

Spektakl jest pastiszem i zabawą sceniczną w konwencji teatralnego komiksu z błyskawiczną zmianą akcji i tempa widowiska, luźną interpretacją mitów antycznej Grecji. Jak się okazuje, przywary i ułomności ludzkie ukazane przez starożytnych klasyków tragedii i komedii greckiej przetrwały czas i są niezwykle aktualne w dobie dzisiejszej.

"Taka narracja ma swoje specyficzne prawa. Najczęstszą formą komiksu jest zbiór kadrów, zwanych planszą. Kadry zazwyczaj zaopatrzone są w teksty narratora lub wypowiedzi postaci. Potraktowana w ten sposób mitologia pozwala na scalenie w spektakl wielu wątków, niekoniecznie w ciągu przyczynowo-skutkowym, poza tym daje dużą swobodę w prowadzeniu scenicznej narracji i wolne pole dla pomysłów interpretacyjnych, które niekoniecznie posługują się jednorodną poetyką. Takie nowatorskie działania mogą sprawić, że mitologia grecka nabierze nowych barw, jakich nie udałoby się osiągnąć w tradycyjny sposób."

Odsłona muzyczna
18 czerwca o godzinie 17 w sali widowiskowej zaplanowano koncert "Kocham musicale" Studia Piosenki SWING. Zespołu koncertuje od lat i wychował znakomitych wokalistów. Dzieci i młodzieży na co dzień przygotowuje instruktor śpiewu, Lucyna Durał.

Odsłona plastyczna
20 czerwca o godzinie 17 odbędzie się wernisaż wystawy prac Otwartej Pracowni i Pracowni Grafiki Tradycyjnej. Ekspozycja stanowi pełen barw i niespodzianek spacer po nowych odkryciach w najróżniejszych technikach plastycznych.

Odsłona taneczna
21 czerwca o godzinie 18 zaplanowano prezentację etiud tanecznych zespołów RCKP. Wystąpią Kleks, Strecz i Grupy baletowe RCKP.

red./rckp

  • autor: red./rckp

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?