KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Romantyczna odpowiedź na Pięćdziesiąt twarzy Greya? Film Old Fashioned już w kinach

Romantyczna odpowiedź na Pięćdziesiąt twarzy Greya? Film Old Fashioned już w kinach Fot. archiwum | materiały prasowe

Nie każda fantazja jest szkodliwa, ale nie wszystkie ścieżki wydeptywane przez dwoje ludzi prowadzą do prawdziwej miłości. Widzowie o romantycznych sercach, pamiętający historię studentki odkrywającej mroczne fantazje milionera, mogą teraz rozmarzyć się nad opowieścią z przeciwnego bieguna. 23 czerwca do kin studyjnych wszedł Old Fashioned - film o mężczyźnie i kobiecie, wychodzących z ciemności w prawdziwą miłość. Gotowi na starcie tajemnic Greya z romansem w stylu retro?

REKLAMA


Old Fashioned to historia Clay’a Walsha, który porzucił beztroską hulankę, by prowadzić sklep z antykami. Na jego drodze staje Amber Henson, która uciekając od trudnej przeszłości, pojawia się w miasteczku i wynajmuje mieszkanie nad jego sklepem. Spotkanie tych dwoje wywraca świat do góry nogami, lecz bolesne doświadczenia nakazują im trzymać się od siebie z daleka.

Gdy zestawimy Old Fashioned z filmem Pięćdziesiąt twarzy Greya, zobaczymy dwa kontrastujące ze sobą obrazy o ludziach z trudną przeszłością, którzy decydują się na kompletnie odmienne drogi do spełnienia. W jednym narożniku mamy giganta branży rozrywkowej - Cineplex, z jego wypełnioną erotyzmem opowieścią o studentce literatury, która staje się niewolnicą milionera i poznaje jego mroczne pragnienia.

W kontrze do głośnego obrazu staje produkcja niezależnej wytwórni Skoche Films, z historią dwóch dusz znużonych miłosnymi podbojami, które odkrywają romantyzm na nowo. Opowieść utrzymana w nurcie "slow life" spotkała się ze świetnym odbiorem wśród amerykańskich widzów, pobijając rekord w box office jako największy weekend otwarcia wśród filmów opartych na religijności, wchodząc początkowo na mniej, niż 300 ekranów kinowych.

- Chcieliśmy stworzyć współczesną historię miłosną, ale o ponadczasowym znaczeniu. Sukces otwarcia tej niezależnej produkcji pokazał, że widzowie poszukują i doceniają tego rodzaju opowieści - powiedział Rik Swartzwelder, autor scenariusza, reżyser, współproducent i odtwórca głównej roli w filmie.

- Dlaczego niskobudżetowy film romantyczny, taki jak Old Fashioned, ośmielił się wskoczyć na arenę i mierzyć się z produkcją taką, jak Pięćdziesiąt twarzy Greya? Cóż, szczerze mówiąc, ponieważ uważamy, że nasza historia coś znaczy. Wierzę, że w głębi serca chcemy celebrować coś więcej, niż erotyczną przygodę w stylu Greya - powiedział Swartzwelder.

Film doczekał się również dwóch książek opartych na jego scenariuszu: Old Fashioned autorstwa Rene Gutteridge oraz The Old Fashioned Way - Reclaiming the Lost Art of Romance, poświęconej miłości, randkom i związkom, autorstwa Ginger Kolbaba.

W filmie wystąpili m.in. Elizabeth Ann Roberts (która przez polskich widzów może być kojarzona z epizodycznych ról w serialach Dr House, Kości czy CSI), Rik Swartzwelder, Dorothy Silver (Skazani na Shawshank, Przepowiednia), Tyler Hollinger (Black Dog, Red Dog; Przepraszam, że żyję).

Old Fashioned pojawił się na ekranach polskich kin studyjnych 23 czerwca w dystrybucji firmy Kondrat-Media.

Old Fashioned 14 lipca w Krośnie
W Iwoniczu-Zdroju premiera Old Fashioned odbyła się 23 czerwca w Kinie "Wczasowicz". Kolejne najbliższe seanse zaplanowano na 27 i 28 czerwca (godz. 15.30 i 19.00). 30 czerwca film wyświetlony zostanie Sanockim Domu Kultury. Premierę filmu na ekranie artKina (Krosno, ul. Bieszczadzka) będziecie mogli zobaczyć 14 lipca.

O filmie:
gatunek: dramat obyczajowy, romans,
kraj produkcji: USA,
język: angielski, polskie napisy,
reżyseria i scenariusz: Rik Swartzwelder,
obsada: Elizabeth Ann Roberts (Zabójcze umysły, Southland, Dr House, Kości, CSI), Rik Swartzwelder (The Least of These, War Prayer), Dorothy Silver (Skazani na Shawshank, Przepowiednia), Tyler Hollinger (Black Dog, Red Dog; Trust Me, I'm a Lifeguard; Przepraszam, że żyję), LeJon Woods (Tylko teraz), Nini Hadjis, Maryann Nagel (Miłość znajdzie cię wszędzie: Valentine, Epicentrum), Joseph Bonamico, Lindsay Heath, Anne Marie Nestor, Ange’le Perez,
producenci: Nathan Nazario, Dave DeBorde, Nini Hadjis, Rik Swartzwelder, William K Baker, Stephen Campanella,
produkcja: Skoche Films, Motion Picture Pro Studios,
czas projekcji: 115 minut,
premiera: 18 września 2014 (Temecula Valley, USA), USA: 6 lutego 2015, Polska: 23 czerwca 2017.

Zobacz: www.old-fashioned.pl oraz facebook.com/OldFashionedPolska/

red./inf. prasowa
Fot. archiwum | materiały prasowe

  • autor: red./inf. prasowa

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?