KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Nocne Teatralia Strachy zapraszają na warsztaty decoupage!

Decoupage, to nie tylko sposób na odświeżenie starych mebli czy naczyń, ale i możliwość stworzenia prawdziwych dzieł sztuki. Warsztaty tej techniki rozpoczną się już końcem sierpnia.

REKLAMA


We wrześniu Krosno znów rozbłyśnie wielością atrakcji kulturalnych. Powracają bowiem Nocne Teatralia Strachy - festiwal będący kilkudniową ucztą dla miłośników różnych przejawów sztuk alternatywnych. Impreza to zarówno możliwość obcowania z twórczością licznych artystów, jak i zaproszenie do czynnego udziału w rozmaitych zajęciach kreatywnych. Takich jak choćby warsztaty z techniki decoupage, które rozpoczną się już w sierpniu!

10. edycja Festiwalu Sztuk Alternatywnych Nocne Teatralia Strachy
W Krośnie, w dniach 7-9 września  odbędzie się 10. edycja Festiwalu Sztuk Alternatywnych Nocne Teatralia Strachy. Jak co roku, impreza stanie się też miejscem dla tych, którzy chcieliby rozwijać swoje pasje i umiejętności. Realizatorzy wydarzenia pomyśleli o zorganizowaniu warsztatów decoupage. Ich uczestnicy będą mieli okazję tworzyć pod okiem profesjonalistów, by następnie przedstawić efekty swojej pracy festiwalowej widowni.

Wspomniana technika - polegająca na specjalnym zdobieniu przedmiotów przy użyciu wyciętych (z papieru lub serwetek) i odpowiednio nałożonych wzorów - zyskuje coraz większą popularność. Decoupage to nie tylko sposób na odświeżenie starych mebli czy naczyń, ale i możliwość stworzenia prawdziwych dzieł sztuki. Jak tego dokonać oraz doskonalić swój warsztat? O tym dowiedzą się uczestnicy zajęć praktycznych, zrealizowanych dzięki dofinansowaniu ze środków gminy miasta Krosno oraz poprowadzonych przez artystów z Kuźni Florkowej Córki, pracowni decoupage.

Warsztaty skierowane są do wszystkich - zarówno początkujących, jak i osób, które miały już okazję spróbować swoich sił w tej dziedzinie. 5 planowanych spotkań odbędzie się na przestrzeni sierpnia i września. Prace uczestników zajęć zostaną zaprezentowane podczas jednej z wystaw na tegorocznej edycji festiwalu Nocne Teatralia Strachy.

W grupie warsztatowej przewidziano miejsca dla 10 osób. Uczestnictwo w zajęciach jest bezpłatne. Aby zgłosić chęć udziału w warsztatach, należy skontaktować się z pracownią Kuźni Florkowej Córki:

- facebook.com/kuznia.florkowej.corki
- telefon: 691 786 070
- e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zajęcia z techniki decoupage odbędą się w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie (ul. Kolejowa 1) w następujących terminach:
- 1 spotkanie: 25 sierpnia, godz. 17:00 - 20:00,
- 2 spotkanie: 26 sierpnia, godz. 14:00 - 20:00,
- 3 spotkanie: 27 sierpnia, godz. 14:00 - 20:00,
- 4 spotkanie: 2 września, godz. 14:00 - 20:00,
- 5 spotkanie: 3 września, godz. 14:00 - 20:00.

red./teatr.s.tr.a.c.h

  • autor: red./teatr.s.tr.a.c.h

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?