Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

IV Podkarpacki Festiwal Twórczości Ludowej "NUTA" przeszedł do historii [FILM, ZDJĘCIA]

IV Podkarpacki Festiwal Twórczości Ludowej "NUTA" przeszedł do historii [FILM, ZDJĘCIA] Fot. jedlicze.org

Niezwykłe miejsce, piękne stroje, ludowe dźwięki, znakomici wykonawcy. 6 sierpnia przy Starej Kuźni w Jedliczu odbył się IV Podkarpacki Festiwal Twórczości Ludowej "NUTA".

REKLAMAOrganizowany festiwal z roku na rok przyciąga coraz więcej kapel i gości z całego regionu Pogórza Karpackiego. To również miejsce do prezentacji rękodzieła ludowego oraz dobrego jadła.

W Starej Kuźni wystąpili: zespół śpiewaczy z Chorkówki oraz POTAKOWIANKI, zespół ludowy Kamratki z Krosna, MAGNOLIA z Podniebyla, JARZĘBINA z Piotrówki, kapela ludowa Piasty z Miejsca Piastowego, Tarnowcoki z Tarnowca, Zastawnych z Brzostku, zespół Błankowiany z Piwnicznej. Na harmonijce ustnej grał Kazimierz Wiśniowski.

- Wśród artystów znaleźli się ci, którzy w tym roku reprezentują nasz region w ogólnopolskich konkursach: Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym (kapela ZASTAWNYCH z Brzostku i Witold Gierlicki - cymbalista kapeli TARNOWCOKI) oraz Festiwalu Sabałowe Bajania w Bukowinie Tatrzańskiej (zespół POTAKOWIANKI, Kazimierz Wiśniowski ze Strzyżowa oraz Witold Gierlicki  - cymbalista kapeli TARNOWCOKI). Na scenie jedlickiej "Nuty" artyści zaprezentowali autentyczne formy śpiewu i muzyki ludowej z regionu Pogórza Karpackiego oraz znane i popularne pieśni biesiadne - mówi Wojciech Tomkiewicz, wiceprezes Stowarzyszenia Kuźnia.
Swoje prace artystyczne wystawiali między innymi: Alina Peszko z Długiego (hafty i szydełkowanie), Magdalena Duda z Jedlicza (grafika warsztatowa), Tomasz Bobusia z Jedlicza (korzenioplastyka), Jan Gajda z Chlebnej (rzeźba ludowa), Andrzej Słowik z Januszkowic (kowalstwo artystyczne), Teresa Macek (pergamano). Stowarzyszenie NASZA PIOTRÓWKA reprezentowało Lokalną Grupę Działania KRAINA NAFTY.

Festiwal zakończyła potańcówka na prawdziwym klepisku. Goście do późnych godzin nocnych bawił zespołu Błankowiany z Piwnicznej.

Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Kuźnia w Jedliczu oraz Pub-Pizzeria Stara Kuźnia.

red.
Fot. jedlicze.org

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj