KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

IV Podkarpacki Festiwal Twórczości Ludowej "NUTA" przeszedł do historii [FILM, ZDJĘCIA]

IV Podkarpacki Festiwal Twórczości Ludowej "NUTA" przeszedł do historii [FILM, ZDJĘCIA] Fot. jedlicze.org

Niezwykłe miejsce, piękne stroje, ludowe dźwięki, znakomici wykonawcy. 6 sierpnia przy Starej Kuźni w Jedliczu odbył się IV Podkarpacki Festiwal Twórczości Ludowej "NUTA".

REKLAMA


Organizowany festiwal z roku na rok przyciąga coraz więcej kapel i gości z całego regionu Pogórza Karpackiego. To również miejsce do prezentacji rękodzieła ludowego oraz dobrego jadła.

W Starej Kuźni wystąpili: zespół śpiewaczy z Chorkówki oraz POTAKOWIANKI, zespół ludowy Kamratki z Krosna, MAGNOLIA z Podniebyla, JARZĘBINA z Piotrówki, kapela ludowa Piasty z Miejsca Piastowego, Tarnowcoki z Tarnowca, Zastawnych z Brzostku, zespół Błankowiany z Piwnicznej. Na harmonijce ustnej grał Kazimierz Wiśniowski.

- Wśród artystów znaleźli się ci, którzy w tym roku reprezentują nasz region w ogólnopolskich konkursach: Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym (kapela ZASTAWNYCH z Brzostku i Witold Gierlicki - cymbalista kapeli TARNOWCOKI) oraz Festiwalu Sabałowe Bajania w Bukowinie Tatrzańskiej (zespół POTAKOWIANKI, Kazimierz Wiśniowski ze Strzyżowa oraz Witold Gierlicki  - cymbalista kapeli TARNOWCOKI). Na scenie jedlickiej "Nuty" artyści zaprezentowali autentyczne formy śpiewu i muzyki ludowej z regionu Pogórza Karpackiego oraz znane i popularne pieśni biesiadne - mówi Wojciech Tomkiewicz, wiceprezes Stowarzyszenia Kuźnia.
Swoje prace artystyczne wystawiali między innymi: Alina Peszko z Długiego (hafty i szydełkowanie), Magdalena Duda z Jedlicza (grafika warsztatowa), Tomasz Bobusia z Jedlicza (korzenioplastyka), Jan Gajda z Chlebnej (rzeźba ludowa), Andrzej Słowik z Januszkowic (kowalstwo artystyczne), Teresa Macek (pergamano). Stowarzyszenie NASZA PIOTRÓWKA reprezentowało Lokalną Grupę Działania KRAINA NAFTY.

Festiwal zakończyła potańcówka na prawdziwym klepisku. Goście do późnych godzin nocnych bawił zespołu Błankowiany z Piwnicznej.

Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Kuźnia w Jedliczu oraz Pub-Pizzeria Stara Kuźnia.

red.
Fot. jedlicze.org

  • autor: red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?