KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Konkurs "Płynie Wisła, płynie, po polskiej krainie..." na "Karpackich Klimatach"

Konkurs "Płynie Wisła, płynie, po polskiej krainie..." odbędzie się 19 sierpnia 2017 roku, o godz. 13.00 w bibliotece PWSZ przy Rynku 1. Jego uczestnicy napiszą krótki test, trwający 45 minut, złożony z 25 pytań dotyczących rzeki Wisły. Najlepsi zakwalifikują się do etapu ustnego, który odbędzie się w tym samym dniu.

REKLAMA


Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Krośnie włączyła się w obchody "Roku Rzeki Wisły", ustanowionego przez Sejm RP dla uczczenia tej najważniejszej i najpiękniejszej polskiej rzeki. W ramach podjętej inicjatywy organizuje wielki konkurs wiedzy o Wiśle, jej dorzeczu i miastach nad nią położonych. Akcja prowadzona jest w trakcie sierpniowej krośnieńskiej imprezy - "Karpackich Klimatów".

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych (pierwsza grupa wiekowa) oraz uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych (druga grupa wiekowa). Dla zwycięzców uczelnia przygotowała atrakcyjne nagrody o łącznej wartości 1000 złotych.

PWSZ w Krośnie w ramach corocznych "Karpackich Klimatów" zaprasza do odwiedzenia stoisk przygotowanych przez pracowników i studentów uczelni. Będzie można bezpłatnie wykonać pomiary sprawnościowe i profilaktyczne, własnoręcznie przygotować woreczki zapachowe oraz spotkać się z ciekawymi osobami w Wiosce Zielarskiej. Dzieci pobawią się językowo, zakręcą wiatrakiem i stworzą "Drewnoludy". Nie zabraknie degustacji i pokazów.

red./pwsz

  • autor: red./pwsz

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?