KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Pierwszy "Zakątek nad Wisłokiem" za nami [ZDJĘCIA]

Pierwszy "Zakątek nad Wisłokiem" za nami [ZDJĘCIA] Fot. KrosnoCity.pl

W tym roku po raz pierwszy "Karpackim Klimatom" towarzyszył "Zakątek nad Wisłokiem", gdzie zorganizowano Integracyjny Piknik Rodzinny. Imprezę przygotowano na rozległym terenie za Galerią Zawodzie, przy restauracji "Wyszynk", 19 sierpnia.

REKLAMA


"Zakątek nad Wisłokiem – Integracyjny Piknik Rodzinny" to kolejna impreza charytatywna wspierana i współorganizowana przez Stowarzyszenie Idea Carpathia. W ramach "Karpackich Klimatów" przygotowano wydarzenie integracyjne z udziałem podopiecznych Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną (PSONI).

Niecodzienną atrakcję zapewniło Kółko Fotograficzne "Kuźnia Światła". W przenośnym studio wykonywano zdjęcia portretowe. Wydrukowaną, czarno-białą, przygotowaną, fotografię, będzie można odebrać w zakładzie "KrosnoLab" Krzysztofa Kolanko od 30 sierpnia. W ten sposób "Kuźnia Światła" uczciła Światowy Dzień Fotografii obchodzony właśnie 19 sierpnia, w dniu pikniku.

Animatorki z Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną przeprowadziły kilka zabaw integracyjnych dla dzieci i całych rodzin. Na specjalnym stoisku prezentowano działalność stowarzyszenia, w tym możliwość wzięcia udziału np. w warsztatach ceramicznych.

Niezwykłe atrakcje zapewniła grupa eventowa "Blueberrypuddingcake" przygotowując dla dzieci grę terenową dla "młodych trenerów pokemonów". W tej części pomagali liczni wolontariusze, którzy zgłosili się do pomocy przy pikniku. Druga część ekipy "Blueberrypuddingcake" zapewniła salę z grami planszowymi, które można było wypożyczyć w "Wyszynku".

Park Trampolin High Jump oraz Strefa Sportu i Relaksu EuroGym zapewniły nagrody dla zwycięzców i uczestników gier i zabaw. Instruktorki EuroGymu zachęcały do aktywnego, sportowego trybu życia prezentując różne ćwiczenia.

Ewelina Borek-Kozubal z Happy Fit /Zumba Fitness & Piloxing SSP zaprezentowała pokaz Zumby, w który włączyły się uczestniczki pikniku. Pokaz niebywałej zwinności, a przy tym egzotycznej sztuki walki, zaprezentowała Akademia Sztuki Capoeira Unicar.

Społeczni Instruktorzy Młodzieżowi PCK i Studenckie koło HDK i potencjalnych dawców szpiku przygotowali punkt pierwszej pomocy, a zarazem miejsce, gdzie można było się nauczyć zasad ratowania osób poszkodowanych. Uczestnicy ćwiczeń za swoje zaangażowanie otrzymywali upominki.

Bezpieczeństwo i zdrowie promował też Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Krośnie, który zaprezentował "symulator dachowania". Każdy mógł sprawdzić jak to jest, gdy samochód przewraca się na dach.

Strażacy z jednostek OSP Białobrzegi i Turaszówka zaprezentowali sprzęt gaśniczy i pojazdy. Zapewnili także kurtynę wodną, która pozwoliła schłodzić się w gorące popołudnie. Rozłożyli też niewielki "domek", w którym dzieci mogły ugasić pożar przy pomocy hydronetki. "Domek" udało się pozyskać dzięki logistycznej pomocy Komendy Miejskiej PSP i dzięki życzliwości strażaków z OSP Iwonicz-Zdrój.

Podczas pikniku można było korzystać z dmuchanego zamku, gokartów rowerowych i kajaków.

Część artystyczną zapewnił zespół "Kapitał", przy którym bawiono się wieczorem. Całość pikniku zakończył fenomenalny pokaz ogniowy w wykonaniu Teatru Ognia Ignis.

W organizację pikniku włączeni byli liczni wolontariusze, w tym dziewczyny z realizowanego w Krośnie projektu "Dokonaj Niemożliwego" oraz harcerze z 2 Drużyny Harcerskiej "Mimo wszystko" im. płk. Jana Piwnika "Ponurego".

Pogoda nie pokrzyżowała planów organizatorów. Zrealizowano "Plan B" przygotowany na wypadek deszczu.

- Od początku studio fotograficzne umieściliśmy w przygotowanym na taką ewentualność "VIP Roomie" w Wyszynku. Z wyprzedzeniem zapowiedzieliśmy skrócenie zabaw grami planszowymi w "Gamesroomie" o około godzinę. Było to konieczne, żeby przenieść na czas do lokalu koncert zespołu "Kapitał". Te decyzje zostały podjęte na długo przed opadami deszczu. Na koniec udało się zrealizować pokaz Teatru Ognia Ignis, w czasie, gdy deszcz przestał padać - mówią organizatorzy.

Piknik w "Zakątku nad Wisłokiem" organizowany jest w ramach projektu "Idea: zapewnić przyszłość" ze wsparciem Fundacji "Potrafisz Polsko!", które to pochodzą z dotacji wyborczej przekazanej przez pełnomocnika KWW Kukiz’15. Realizację projektu wsparło też MPGK Krosno, drukarnia HEDOM i Biuro Promocji. Patronat medialny objął między innymi portal KrosnoCity.pl.

pd
Fot. archiwum

  • autor: pd

1 komentarz

  • Uriel

    Świetny pomysł z piknikiem! Naprawdę, szkoda że pogoda nieco pokrzyżowała plany organizatorom, stąd tym wielkie dla nich brawa za "improwizację" i zrealizowanie wszystkich punktów programu mimo niesprzyjających okoliczności ;-)

    Zgłoś nadużycie Uriel środa, 23, sierpień 2017 11:54 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?