KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

"Biel. Notatki z Afryki" - Marcin Kydryński gościem "Jasia Wędrowniczka"

"Biel. Notatki z Afryki" - Marcin Kydryński gościem "Jasia Wędrowniczka" Fot. archiwum Marcin Kydryński

"Jaś Wędrowniczek" z Rymanowa zaprasza na nowy sezon "Wielkich Wypraw". Pierwsze spotkanie z podróżnikiem już 5 października. Gościem "Jasia" będzie Marcin Kydryński - radiowiec, wędrowiec, fotograf. Tematem spotkania będą podróżnicze notatki z Afryki.

REKLAMA


"Biel. Notatki z Afryki" to zapis licznych podróży do Afryki Marcina Kydryńskiego, które autor odbył w ciągu 25 lat. Książka uzupełniona o wyjątkowe i liczne zdjęcia, pokazuje kontynent dziki i nieustannie zmieniający się na naszych oczach. To osobisty zapis szczególnych wydarzeń i obserwacji z perspektywy Europejczyka. Książka ukazała się 13 kwietnia br. nakładem wydawnictwa Edipresse Książki.

Marcin Kydryński - radiowiec, wędrowiec, fotograf. Chwilami piosenko-pisarz, producent płytowy, organizator koncertów i festiwali. Od 1989 roku współtworzy wizerunek radiowej Trójki, a jego audycja "Siesta" została wybrana jedną z najpopularniejszych w historii stacji.

Od 1992 roku podróżuje po Afryce. Publikował m.in. w "National Geographic", jako pierwszy autor i fotograf, jakiemu Waszyngton zezwolił na okładkowy materiał w lokalnej edycji. Dziś jego reportaże ukazują się głównie w "Vivie" i w "Kontynentach". Od 2010 roku prowadzi ekspedycje fotograficzne i warsztaty, głównie w krajach afrykańskich, m.in. dwukrotnie w Namibii, w RPA, Mozambiku, Swazilandzie, Rwandzie, Ugandzie i Tanzanii. Dla swojej żony, Anny Marii Jopek napisał kilkadziesiąt piosenek i wspólnie z nią wyprodukował kilkanaście płyt, z których większość stała się Złota i Platynowa.

Wśród nich także słynny album "Upojenie", z 20-krotnym laureatem Grammy, Patem Metheny, wydany na całym świecie przez Nonesuch. Laureat statuetki Fryderyka za produkcję muzyczną. Od 2011 roku prowadzi w Gdańsku Siesta Festival, a także serie koncertów w całej Polsce, które nawiązują do jego trójkowych audycji. Coroczne płyty "Siesta" stają się regularnie bestsellerami, lądując na pierwszych miejscach Olisu. Autor książek: "Upadek jest Formą Lotu: Metro Na Broadwayu" (1993), "Chwila Przed Zmierzchem" (1996) i uhonorowanej nagrodą im. Arkadego Fiedlera "Pod Słońce" (1999).

W 2013 roku National Geographic opublikował książkę-album "Lizbona. Muzyka Moich Ulic". Został uhonorowany medalem "Ordem de Merito" przez prezydenta Portugalii, za promocję muzyki tego kraju. Zobacz także: www.kydrynski.com

"Wielkie Wyprawy - sezon 2017/2018"
Marcin Kydryński "Biel. Notatki z Afryki"

Hotel**Restauracja "Jaś Wędrowniczek"
Rymanów, ul. Bieleckiego 8
czwartek, 5 października 2017, godz. 18.30

Wstęp:
- dorośli - 10 zł/osoba,
- dzieci i młodzież szkolna - gratis!

red.

  • autor: red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?