Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

"Od kołyski aż po grób..." - krośnieńskie spotkania z podróżnikami

"Od kołyski aż po grób..." - krośnieńskie spotkania z podróżnikami Fot. archiwum: Witold Gapik

Piwnica PodCieniami w Krośnie zaprasza na listopadową prelekcję z cyklu krośnieńskie spotkania z podróżnikami. Gościem będzie Witold Gapik z prelekcją "Od kołyski aż po grób - życie codzienne muzułmanów w basenie Morza Kaspijskiego".

REKLAMAPodróżnik przedstawi codzienne życie, kulturę, historię i tradycję ludów mieszkających na terenach fascynujących, a zarazem bardzo trudnych. Opowie o obrzezaniu, swatkach, wielożeństwie oraz o tym dlaczego kobiety w ciąży nie powinny wchodzić na cmentarze... Na koniec niczym dawna kupiecka karawana przemkniemy po środkowoazjatyckich miastach Jedwabnego Szlaku.

Witold Gapik - prawnik, nauczyciel, menadżer eksportu. Jako handlowiec podróżował po Ukrainie, Rosji, Azji Środkowej, Kaukazie, Bliskim Wschodzie, Afryce Północnej. Od 2011 roku właściciel firmy Caspian Trade, której podstawą jest import win z Gruzji i Węgier. Autor książki "Pijany martwym Gruzinem" wydanej przez Wydawnictwo Bezdroża (2017). Mistrzowsko przedstawił w niej ludzi i miejsca położone wokół Kaukazu i w Azji Środkowej - dawne republiki Związku Radzieckiego na pograniczu Rosji, Chin, Pakistanu, Afganistanu i Iranu.

 

Prelekcja odbędzie 6 listopada się o godz. 18.00 w Piwnicy PodCieniami w Krośnie (Rynek 5). Organizatorem spotkań jest Muzeum Rzemiosła w Krośnie. Projekt realizowany jest przy pomocy finansowej Miasta Krosna.

MRZwK/red.
Fot. archiwum: Witold Gapik

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj