KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

"Od kołyski aż po grób..." - krośnieńskie spotkania z podróżnikami

"Od kołyski aż po grób..." - krośnieńskie spotkania z podróżnikami Fot. archiwum: Witold Gapik

Piwnica PodCieniami w Krośnie zaprasza na listopadową prelekcję z cyklu krośnieńskie spotkania z podróżnikami. Gościem będzie Witold Gapik z prelekcją "Od kołyski aż po grób - życie codzienne muzułmanów w basenie Morza Kaspijskiego".

REKLAMA


Podróżnik przedstawi codzienne życie, kulturę, historię i tradycję ludów mieszkających na terenach fascynujących, a zarazem bardzo trudnych. Opowie o obrzezaniu, swatkach, wielożeństwie oraz o tym dlaczego kobiety w ciąży nie powinny wchodzić na cmentarze... Na koniec niczym dawna kupiecka karawana przemkniemy po środkowoazjatyckich miastach Jedwabnego Szlaku.

Witold Gapik - prawnik, nauczyciel, menadżer eksportu. Jako handlowiec podróżował po Ukrainie, Rosji, Azji Środkowej, Kaukazie, Bliskim Wschodzie, Afryce Północnej. Od 2011 roku właściciel firmy Caspian Trade, której podstawą jest import win z Gruzji i Węgier. Autor książki "Pijany martwym Gruzinem" wydanej przez Wydawnictwo Bezdroża (2017). Mistrzowsko przedstawił w niej ludzi i miejsca położone wokół Kaukazu i w Azji Środkowej - dawne republiki Związku Radzieckiego na pograniczu Rosji, Chin, Pakistanu, Afganistanu i Iranu.

 

Prelekcja odbędzie 6 listopada się o godz. 18.00 w Piwnicy PodCieniami w Krośnie (Rynek 5). Organizatorem spotkań jest Muzeum Rzemiosła w Krośnie. Projekt realizowany jest przy pomocy finansowej Miasta Krosna.

MRZwK/red.
Fot. archiwum: Witold Gapik

  • autor: MRZwK/red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?