KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

"Podróżowanie to szukanie baśni" - spotkanie z podróżnikiem

"Podróżowanie to szukanie baśni" - spotkanie z podróżnikiem Fot. archiwum Piotra Strzeżysza

Na drugim już listopadowym spotkaniu z cyklu "Krośnieńskie spotkania z podróżnikami" Piwnica PodCieniami"  gościć będzie Piotra Strzeżysza z prelekcją "Podróżowanie to szukanie baśni".

REKLAMA


"Znów w drodze. Z braku skrzydeł ciągle przemieszczam się rowerem" napisał w jednej ze swoich książek Piotr Strzeżysz.

Na spotkaniu dowiemy się, że daleki, obcy nieznany świat jest bliższy, niż nam się na co dzień wydaje, że w ludzie w nim są dobrzy, ciepli i gościnni, a dzikie zwierzęta spokojne, ufne i przyjazne. Że można cieszyć się z zimna, deszczu i niewygody, a szczęście i uśmiech odnaleźć w najprostszych, najbardziej banalnych momentach w życiu. I choć niekoniecznie trzeba w tym celu ruszać się z domu na drugi koniec świata, to podróż w niewymuszony sposób bardzo w tym "odkrywaniu" pomaga.

Zaprezentowane zostaną zdjęcia i opowieści o drodze z Patagonii na Alaskę. Zobaczycie również  film - kilka barwnych migawek i krótkich monologów z życia współczesnego nomady, który włóczy się po świecie, szukając w nim swojego miejsca. Samotne noce w bezludnych zakątkach globu, obcowanie z duchami, niezliczone spotkania z "innym", rude koty, bezdomne psy i przemożne pragnienie niedojechania do celu.

To wszystko składa się na portret jednego z najoryginalniejszych polskich podróżników, laureata Kolosa 2014 oraz autora m.in. "Snu powrotu" i "Powidoków" (wyróżnionych nagrodą Magellana i Bursztynowym Motylem za najlepszą książkę podróżniczą roku), który od zawsze marzył, żeby być ptakiem. Podczas spotkanie będzie istniała możliwość nabycia książki "Sen powrotu".

Prelekcja odbędzie się 20 listopada, o godz. 18.00 do Piwnicy PodCieniami w Krośnie (Rynek 5). Organizatorem spotkań jest Muzeum Rzemiosła w Krośnie. Projekt realizowany jest przy pomocy finansowej Miasta Krosna.

Od listopadowego spotkania obowiązywać będą bilety wstępu w cenie 2,00 zł i 1,00 zł dla posiadaczy Krośnieńskiej Karty Mieszkańca.

MRZwK, red.
Fot. archiwum Piotra Strzeżysza

  • autor: MRZwK, red.

1 komentarz

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?