KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

"Appalachian Trail - szlak (nie) dla każdego?" - spotkanie podróżnicze w K15

"Appalachian Trail - szlak (nie) dla każdego?" - spotkanie podróżnicze w K15 Fot. archiwum Macie Stromczyński i Grzegorz Ozimiński

Klub K15 zaprasza 14 grudnia na spotkanie z Maciejem Stromczyńskim oraz Grzegorzem Ozimińskim pt. "Appalachian Trail - szlak (nie) dla każdego?". Początek wydarzenia o godzinie 18:00. Wstęp 5 zł.

REKLAMA


Maciej Stromczyński i Grzegorz Ozimiński - dwójka wędrowców, która za cel obiera sobie piesze szlaki długodystansowe. W 2016 roku przemierzyli liczący prawie 4300 kilometrów Pacific Crest Trail. Za wyczyn zostali nominowani do nagrody "Traveler" National Geographic. Podczas największego podróżniczego festiwalu w Polsce "Kolosy" zwyciężyli nagrodę im. Andrzeja Zawady przyznawaną młodym podróżnikom, co pozwoliło zrealizować kolejne marzenia jakim była wyprawa na Appalachian Trail.

Jak sami mówią:

125 dni potrzebowaliśmy by przemierzyć jeden z najdłuższy pieszych szlaków na Świecie, Appalachian Trail w USA. Zadanie jest nie lada wyczynem, do pokonania mamy 3,5 tys kilometrów Appalachami, czyli górami rozciągniętymi na przestrzeni 14 stanów, od Maine do Georgii. Co roku tego wyzwania podejmie się tysiące wędrowców ale tylko 1/4 dochodzi do końca.

Co przyciąga wędrowców do tej niesamowitej przygody? Jak wygląda życie w amerykańskich górach? Jak nie zwariować na szlaku? Na te i inne pytania odpowiedzą Maciej Stromczyński i Grzegorz Ozimiński.

Na spotkaniu będzie gościł sklep zaparzymy.pl, który uraczy uczestników niespodzianką.

Klub K15
Krosno, ul. Krakowska 15,
wstęp: 5 zł,
rezerwacja miejsc pod numerem: 13 43 277 11.

red.

  • autor: red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?