KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Z miłości do fotografii: "Krośnieńskie Święto Fotografii"

Z miłości do fotografii: "Krośnieńskie Święto Fotografii" Fo. Michał / "Kuźnia Światła"

"Miłość wokół nas" i "Nasze spotkania z krajobrazem" to tytuły wystaw zaprezentowanych na Krośnieńskim Święcie Fotografii. "Kuźnia Światła" podsumowała działalność kolejnej grupy.

REKLAMA


Krośnieńskie Kółko Fotograficzne "Kuźnia Światła" od 2006 roku uczy amatorów robienia pięknych i mądrych fotografii, a także miłości do niej, pasji i twórczego spojrzenia na świat.


Fot. Piotr Dymiński

Kuźnia jest inicjatywą skierowaną do amatorów - miłośników fotografii. Jest przy tym inicjatywą społeczną, która nie posiada żadnych etatów i nie korzysta z jakiejkolwiek publicznej pomocy finansowej.

- Od samego początku wybraliśmy czerń i biel jako środki naszego fotograficznego wyrazu. Od początku szukamy fotografii innej, powstałej z prawdziwej pasji, przemawiającej, zdolnej do opowiedzenia historii za pomocą światła i cienia - mówi Tomasz Wajda.


Fot. Piotr Dymiński

Od początku istnienia przez kółko przewinęło się już kilkadziesiąt osób, powstały setki zdjęć, które eksponowano na kilkunastu wystawach. - Nie jesteśmy artystami. Jesteśmy pasjonatami fotografii - mówił w ubiegły piątek Tomasz Wajda z "Kuźni Światła".

Dołączyć do kółka można tylko raz w roku. Nabór odbywa się w sierpniu. W ramach cotygodniowych spotkań "Kuźnia" realizuje autorski program dydaktyczny, a uczestnicy regularnie biorą udział w plenerach fotograficznych i innych zajęciach z zakresu teorii i praktyki fotografii.


Fo. Michał / "Kuźnia Światła"

Podczas "Krośnieńskiego Święta Fotografii" można było podziwiać efekty rocznej pracy "Kuźni Światła". Do grupy może dołączyć każdy, niezależnie od wieku i posiadanych umiejętności fotograficznych.

- Dziś fotograficznie jesteśmy bardziej dojrzali, ale ciągle szukamy, ciągle zadajemy sobie pytania i szukamy na nie odpowiedzi… "Kuźnia" się zmienia, ale fotografia jest nadal naszą pasją. Nadal jesteśmy wierni czerni i bieli i co najważniejsze, nadal możemy powiedzieć, że to co robimy, robimy z miłości do fotografii - podkreśla Tomasz Wajda.

17 listopada zaprezentowano dwie wystawy uczestników "Kuźni". Były to "Miłość wokół nas" i "Nasze spotkania z krajobrazem", obejmujące części tematyczne: wiosna, lato, jesień i zimę. Nie zabrakło innych atrakcji, takich jak spotkanie z Jackie Wnukiem i prezentacja jego fotografii. Wystawom towarzyszyły "Fotograficzne bibeloty", prezentacja eksponatów fotograficznych ze zbiorów Andrzeja Nowakiewicza.

pd

  • autor: pd

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?