Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

"Azja Środkowa na wesoło" w Piwnicy PodCieniami

"Azja Środkowa na wesoło" w Piwnicy PodCieniami Fot. z archiwum Mieczysława Bieńka

Tegoroczny sezon krośnieńskich spotkań z podróżnikami zakończy prelekcja Mieczysława Bieńka "Azja Środkowa na wesoło". Wydarzenie zaplanowano na 11 grudnia o godz. 18.00 do Piwnicy PodCieniami. Wstęp biletowany.

REKLAMAMieczysław Bieniek (Hajer) to były górnik, który po ciężkim wypadku rozstał się z kopalnią i rozpoczął nowy, tym razem podróżniczy etap w swoim życiu. Dzisiaj to ceniony prelegent, autor pięciu książek.

Po odejściu z kopalni w ramach swoistej terapii psychicznej Bieniek wyruszył w świat. Najpierw do Indii, potem do kolejnych krajów azjatyckich, afrykańskich, a następnie do Ameryki Południowej. W sumie odwiedził około 120 krajów na czterech kontynentach. Z czasem wypracował własny styl podróżowania, w którym szczególnie ceni sobie docieranie do trudno dostępnych miejsc.

W 2006 roku na swoje 50-te urodziny wyruszył w kilkumiesięczną podróż lądową do Dalajlamy w Indiach. W końcowej części tej drogi towarzyszył mu filmowiec Paweł Wysoczański. Z nakręconych materiałów powstał film dokumentalny "W drodze".

Na grudniowej prelekcji podróżnik opowie o czteromiesięcznej podróży rowerem po Kirgistanie  oraz Kazachstanie. Będą to między innymi opowieści o obyczajach i zwyczajach mieszkańcach Gór Kirgiskich i Pamiru na wesoło.

Wydarzenie odbędzie się 11 grudnia 2017 r., o godz. 18.00 w Piwnicy PodCieniami w Krośnie (Rynek 5). Organizatorem spotkań jest Muzeum Rzemiosła w Krośnie.

Wstęp: 2,00 zł i 1,00 zł dla posiadaczy Krośnieńskiej Karty Mieszkańca.

MRZwK, red.
Fot. z archiwum Mieczysława Bieńka

  • autor: MRZwK, red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj