KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Wystawa fotografii Fotoklub RCKP

Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie i Fotoklub RCKP Krosno zapraszają na wystawę fotografii. Ekspozycję można zwiedzać do 14 stycznia. Wstęp wolny.

REKLAMA


Autorzy wystawy: Krzysztof Antosz, Zdzisław Barut, Jerzy Bryła, Waldemar Czado, Zdzisław Gil, Łukasz Grudysz, Piotr Grudysz, Jakub Jezierski, Jerzy Jezierski, Mariusz Kasza, Bartłomiej Kielski-Bardanaszwili, Stanisław Klimek, Łukasz Kozłowski, Robert Kubit, Edward Marszałek, Stanisław Materniak, Szymon Muszański, Stanisław Nawracaj, Przemysław Niepokój-Hepnar, Tomasz Okoniewski, Damian Pawlus, Marek Petrykowski, Wiesław Prugar, Jakub Rutana, Jacek Szarek, Witold Śliwiński, Tomasz Świątek, Wacław Turek, Jacek Wnuk, Wojciech Wroński, Jerzy Wygoda, Ryszard Zagórski.

Wacław Turek (prezes Fotoklubu RCKP Krosno) o wystawie, klubie, wspólnej pasji i fotografii:

Fotografia to sztuka obserwacji. I nie musimy się zgadzać ze wszystkim, co o niej powiedzieli praktycy i teoretycy. Ilu ludzi, tyle odmiennych interpretacji. Jedno jest pewne, że fotografia pozwala uchwycić świat wokół nas. Pobudza do znalezienia czegoś interesującego w zwykłym nieraz miejscu. Można również pokusić się o stwierdzenie, że czasami ma niewiele wspólnego z tym, co widzimy, ale jak to widzimy. Zbiór tych sentencji pomaga nam w doskonalszym zrozumieniu potrzeby serca, jaką jest uwiecznianie tego, co jest ulotne. Stąd zapewne fotografia dla wielu dokumentalistów i ludzi ciekawych świata stała się pasją.

Tak jest w przypadku grupy amatorów obiektywu skupionych w Fotoklubie przy RCKP w Krośnie. Spotykają się już od szesnastu lat, a ich fotografie prezentowane są na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych oraz z powodzeniem oceniane w międzynarodowych konkursach i na salonach całego świata. Świadczą o tym licznie zdobywane medale i wyróżnienia. Działalność Fotoklubu to również 17 Międzynarodowych Plenerów Fotograficznych zorganizowanych w Krośnie, blisko 150 wystaw jeszcze w ówczesnym WDK, aż po dzień dzisiejszy. Nawiązana przed laty współpraca z fotoklubami na Słowacji, Ukrainie i w Rumunii również przynosi korzyści w postaci poznawania sąsiednich kultur i wymiany doświadczeń w dziedzinie fotografii.

Prezentowana wystawa członków Fotoklubu RCKP jest niewątpliwie odpowiedzią na potrzeby uwieczniania tego, co nam umyka. A stwierdzenie Imogena Cunninghama Które z moich zdjęć jest moim ulubionym? To, które zrobię jutro, niech będzie zachętą do kolejnych odsłon świata utrwalanych przez krośnieńskich fotografików na interesujących zdjęciach.

Wystawa FotoKlubu RCKP
Regionalne Centrum Kultur Pogranicza | Galeria Fotografii RCKP,
Krosno, ul. Kolejowa 1,
wystawa czynna do 14 stycznia 2018,
wstęp: wolny.

rckp

  • autor: rckp

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?