KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

"Płaczki" - spektakl teatru tańca w RCKP

Na zdjęciu Marta Wołowiec. Na zdjęciu Marta Wołowiec. Fot. Marcin Śmieszek

Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie zaprasza 2 lutego na widowisko pt. "Płaczki", realizowane w ramach Polskiej Sieci Tańca.

REKLAMA


Grupa Wokół Centrum to kolektyw artystyczny, działający w ramach Nowohuckiego Centrum Kultury - Krakowskiego Centrum Choreograficznego, w którego skład wchodzą tancerki Agata Moląg, Monika Świeca i Marta Wołowiec. Grupa, w zależności od projektu, zaprasza również do współpracy twórców innych dziedzin sztuki, wierząc, że wymiana inicjuje kreatywny rozwój, a poznawanie tego, co odmienne, pozwala na stopniowe klarowanie się własnego języka scenicznego wyrazu.

Czerpiemy z tego, co prywatne, niesceniczne, parateatralne. Artyzmu szukamy w prostocie, przekazu w cytatach z życia, a smaku i waloru w ruchu. Nigdy nie zapominamy o tym, że jesteśmy tancerzami, a więc ruch jest naszym głównym narzędziem.

Kolektyw sprawuje opiekę nad wydarzeniami i obszarem działań edukacyjnych w Krakowskim Centrum Choreograficznym, produkuje własne spektakle, realizuje projekty artystyczne, nawiązuje kontakty i poszukuje zagranicznych partnerów.

O Polskiej Sieci Tańca
19 listopada 2017 r. w Centrum Kultury w Lublinie nastąpiło podpisanie historycznego dokumentu - porozumienia stron tworzących pierwszą w Polsce, sformalizowaną sieć centrów wspierających Sztukę Tańca. Po trwającym dwie dekady rozkwicie instytucji związanych z tańcem oraz umocnieniu tej formy wyrazu jako niezależnej formy sztuki, konsolidacja środowiska i budowanie mostów między światem twórców niezależnych a profesjonalnymi scenami, jak ma to miejsce od wielu już lat na Zachodzie Europy, wydaje się kolejnym logicznym krokiem.


Na zdjęciu Agata Moląg. Fot. Marta Ankiersztejn ©Instytut Muzyki i Tańca

Głównymi celami Sieci są: stworzenie warunków do prezentacji wewnątrz kraju spektakli tworzonych przez zespoły instytucjonalne oraz niezależnych artystów, konsolidacja środowiska - wymiana pomiędzy centrami o różnych estetykach artystycznych, bardziej wydajne i przewidywalne wykorzystanie środków finansowych przeznaczanych na taniec.

Regionalne Centrum Kultur Pogranicza
Krosno, ul. Kolejowa 1,
2 lutego 2018, godz. 18,
spektakl: "Płaczki",
tańczą: Agata Moląg, Monika Świeca, Marta Wołowiec,
koncepcja i choreografia: Agata Moląg,
premiera: 13 marca 2016,
producent: Nowohuckie Centrum Kultury - Krakowskie Centrum Choreograficzne,
czas trwania: 1h.

Bilet: 20 zł - normalny, 15 zł - ulgowy 15 zł, 10 zł - z Krośnieńską Kartą Mieszkańca.

Bilety w sprzedaży w kasie RCKP (ul. Kolejowa 1, p. 234) od poniedziałku do piątek w godzinach od 10.00 do 13.00 oraz od 14.30 do 17.30, sobota od godz. 10.00 do 14.00 oraz na godzinę przed wydarzeniem.

Rezerwacja telefoniczna i internetowa: 13 43 218 98 w. 159 | Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

rckp, Polska Sieć Tańca, Grupa Wokół Centrum

  • autor: rckp, Polska Sieć Tańca, Grupa Wokół Centrum

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?