KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Na 70 lat kultury: "Mazowsze" w RCKP

Na 70 lat kultury: "Mazowsze" w RCKP Fot. archiwum PZLPiT "Mazowsze"

RCKP w Krośnie zaprasza 9 marca na koncert chóru i orkiestry Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca "Mazowsze". Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu 7 wieczorów na 70 lat istnienia domu kultury. Wstęp biletowany.

REKLAMA


Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca "Mazowsze" im. Tadeusza Sygietyńskiego to jeden z największych na świecie zespołów artystycznych, który w swoim repertuarze prezentuje bogactwo polskiego folkloru. Z uwagi na ponadregionalny charakter "Mazowsze" powszechnie uznawane jest za zespół narodowy.

Choć w tym roku "Mazowsze" świętować będzie jubileusz 70-lecia, nadal zachwyca młodością i profesjonalizmem, lecz przede wszystkim kolorem. W repertuarze zespołu znajdują się opracowania 42. regionów etnograficznych.

"Mazowsze" to muzyczne marzenie Tadeusza Sygietyńskiego (kompozytora i aranżera), które spełniło się dzięki artystycznej wizji Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej (aktorki filmowej i kabaretowej).

"Mazowsze" to 140 artystów (soliści, chór, balet i orkiestra), 1500 kostiumów, ponad siedem tysięcy koncertów dla 23 mln widzów. "Mazowsze" to 238 zagranicznych tras koncertowych i 194 odwiedzonych miejscowości w Polsce. W minionym roku "Mazowsze" dało 128 koncertów (z czego 58 na własnej scenie) dla prawie 170 tys. widzów.

Od 2009 roku zespół ma własną, profesjonalną i jedną z najnowocześniejszych w Europie sal widowiskowych, która może pomieścić prawie 600 osób.

W ostatnich latach "Mazowsze" zaprezentowało swoje możliwości, przygotowując specjalny projekt - inscenizację opery "Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale" w reżyserii Andrzeja Strzeleckiego oraz włączając do repertuaru "Mszę koronacyjną" i "Requiem" W.A. Mozarta.

- Zapraszamy do udziału w drugim z siedmiu koncertów jubileuszów - jubileuszowych podwójnie, bo zespół "Mazowsze", tak jak my, również świętuje 70-lecie swojego istnienia - mówią organizatorzy.

koncert: Chór i orkiestra Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca "Mazowsze"
Regionalne Centrum Kultur Pogranicza,
Krosno, ul. Kolejowa 1,
9 marca 2018, godzina 19.00.

Bilety w cenie: normalny - 100 zł, ulgowy - 90 zł, balkon - 85 zł, z Krośnieńską Kartą Mieszkańca - 80 zł.

Bilety w sprzedaży w kasie RCKP (ul. Kolejowa 1, p. 234) od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 13:00 oraz od 14:30 do 17:300, w soboty od godz. 10:00 do 14. Bilety można również nabyć godzinę przed wydarzeniem.

Rezerwacja telefoniczna i internetowa: 13 43 218 98 w. 159 | Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

red., rckp, PZLPiT "Mazowsze"

 • autor: red., rckp, PZLPiT "Mazowsze"

2 komentarzy

 • Dino

  W Krośnie był tylko zespół pieśni, tańca niestety nie było - nawet w klasykę wkrada się chałtura :-((

  Zgłoś nadużycie Dino sobota, 10, marzec 2018 03:13 Link do komentarza
 • antykomunista

  Czy będą w Krośnie obchody Dnia Żołnierzy Wyklętych - Niezłomnych? dajcie program, a nie tylko o wypadkach, pożarach i żarciu

  Zgłoś nadużycie antykomunista czwartek, 22, luty 2018 08:30 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?