KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

"Prawda" w Krośnie - komedia małżeńska w RCKP

14 kwietnia na deskach RCKP zobaczycie fenomenalną komedię trzydziestoletniego Floriana Zellera, który z niezwykłą dojrzałością i ogromnym poczuciem humoru analizuje zakamarki ludzkiej duszy. To dzieło przewrotne jest do szpiku kości, począwszy od tytułu (bo nie o prawdę tu idzie, ale o anatomię kłamstwa raczej), na ostatniej scenie kończąc. Znakomita, gwiazdorska obsada, perełka, która bawi do łez!

REKLAMA


Motto sztuki zaczerpnął autor z twórczości samego Voltairea: "Kłamstwo jest cnotą, jeśli pozwala uniknąć cierpienia". Ta przewrotna "definicja" jest oczywistą prowokacją i może być wyłącznie pretekstem do stworzenia spektaklu pełnego sprzecznych przekazów i sytuacji układających się w ciąg paradoksalnych zdarzeń, w jakich znajdują się i jakie tworzą bohaterowie sztuki.

Widz regularnie robiony jest "w konia", mało tego - ma z tego ubaw. Na scenie obserwujemy dwa małżeństwa, w których wszyscy nie tyle się kochają i przyjaźnią, co chronicznie okłamują. Kłamstwo ze wszystkimi komplikacjami i konsekwencjami, podane w farsowym sosie, smakuje dobrze... Więc jaka jest prawda? Każdy ma swoją!

Obsada: Magdalena Wójcik, Dorota Kamińska, Karol Strasburger, Piotr Polk.
Reżyseria: Jerzy Bończak.

Regionalne Centrum Kultur Pogranicza
Krosno, ul. Kolejowa 1,
14 kwietnia 2018 (sobota), godz. 18.00,
bilety w cenie: 70 zł (parter), 60 zł (balkon) - do nabycia w Biurze Turystycznym "Omnibus" (budynek RCKP, ul. Kolejowa 1, tel. 13 43 610 67) od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00 oraz w soboty od godziny 9:00 do 13:00.

Bilety w sprzedaży również na portalu kupbilecik.pl

(monolit), red.

  • autor: (monolit), red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?