KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Koncert pieśni Bułata Okudżawy w Parkowej 7

Aleksandra Czarny. Aleksandra Czarny. Fot. Tomasz Majcher / materiały prasowe

24 marca w Restauracji Parkowa 7 w Krośnie aktor Jacek Buczyński oraz skrzypaczka Aleksandra Czarny wykonają koncert pieśni Bułata Okudżawy.

REKLAMA


Koncert utworów Bułata Okudżawy będzie jednocześnie inauguracją Galerii Na Strychu w Restauracji Parkowa 7. W zamierzeniu właścicieli, na pierwszym piętrze lokalu mają odbywać się kameralne koncerty, niewielkie wystawy, wernisaże oraz spotkania z ciekawymi ludźmi.

Bułata Okudżawa, rosyjski bard, poeta, prozaik,  kompozytor ballad, pieśni lirycznych i satyrycznych a także dramaturg, był synem Ormianki i Gruzina. W Polsce jego twórczość cieszy się wielką popularnością.
W sobotę, 24 marca Jacek Buczyński i Aleksandra Czarny, zabiorą słuchaczy w niezwykły świat pieśni Bułata Okudżawy. Tego dnia kuchnia restauracji przez cały dzień będzie serwować dania ormiańskie i gruzińskie.

Jacek Buczyński - aktor, reżyser, pieśniarz. Przez wiele lat był aktorem krakowskiego Teatru KTO, z którym występował pod każdym kątem szerokości geograficznej.


Jacek Buczyński. Fot. archiwum Jacka Buczyńśkiego

Aleksandra Czarny - niezwykle utalentowana skrzypaczka, obdarzona wybitną intuicją muzyczną. Od 2017 roku występuje w szeregach krośnieńskiego zespołu A Gdzie To Dawniej Stroiło.

Koncert: W Krainie Bułata Okudżawy
Restauracja Parkowa 7 "Galeria Na Strychu" (I piętro restauracji),
24 marca (sobota), godz. 20.00,
wstęp 20 zł,
rezerwacje po numerem telefonu 515 355 494.

pp, red.

  • autor: pp, red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?