KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Aborygeni australijscy w Piwnicy PodCieniami

Aborygeni australijscy w Piwnicy PodCieniami Fot. Bartosz Twaróg

"Aborygeni australijscy - 230 lat oporu i walki o sprawiedliwość" to tytuł marcowej prelekcji z cyklu krośnieńskie spotkania z podróżnikami, którą przedstawi Bartosz Twaróg. Wydarzenie odbędzie się 19 marca. Wstęp biletowany.

REKLAMA


Materiał do prelekcji powstawał przez pół roku w środowisku aborygeńskich aktywistów w Sydney i Nowej Południowej Walii. Razem z nimi podróżnik uczestniczył w tradycyjnych spotkaniach-gawędach, protestach czy politycznych zgromadzeniach. Wysłuchał wielu trudnych osobistych historii, usłyszał o problemach, które dotykają poszczególne klany czy aborygeńskie narody. Dokumentował fotograficznie jak wcielają w życie swoje marzenia suwerenności i niezależności.

"Biała Australia ma ciemną historię" - tak mawiają Aborygeni. Od przybycia angielskich osadników w 1788 roku jest to historia niewolnictwa, masakr i kulturowej degradacji Aborygenów. Wbrew pozorom, złe traktowanie Aborygenów przez "białą" Australię, to nie są zamierzchłe czasy. Podczas pokazu dowiemy się o obecnych problemach z jakimi mierzą się Aborygeni. O odbieraniu dzieci rodzinom aborygeńskim, opresyjnej polityce w Północnym Terytorium, złym traktowaniu Aborygenów w poprawczakach czy bardzo kontrowersyjnych śmierciach Aborygenów w więzieniach.

Bartosz Twaróg - ostanie 6 lat mieszkał poza Polską, w 3 różnych krajach. Czas ten spędził na podróżach po nich oraz na wyjazdach fotograficznych w inne rejony świata. Z zamiłowania zajmuje się fotografią uliczną, dokumentalną i krajobrazową.  

Krośnieńskie spotkania z podróżnikami
19 marca 2018 r. o godz. 18.00,
Piwnica PodCieniami w Krośnie (Rynek 5),
wstęp: 2 zł - normalny, 1 zł - dla posiadaczy Krośnieńskiej Karty Mieszkańca.

Projekt realizowany jest przy pomocy finansowej Miasta Krosna.

MRZwK, red.
Fot. Bartosz Twaróg

  • autor: MRZwK, red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?