KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Koncert "ACH - POEZJA!", czyli śpiewany kanon poezji polskiej w RCKP

Znane utwory wielkich polskich poetów z muzyką Kuby Michalskiego. Tak zapowiada się spotkanie z "Wiosenną Biesiadę Poetycką". Na wydarzenie zaprasza 23 marca Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie. Wstęp wolny.

REKLAMA


23 marca, o godzinie 17.30, rozpocznie się spotkanie wszystkich przyjaciół, sympatyków oraz członków Klubu Literackiego RCKP.

- Przedwiośnie, to czas budzenia się do życia, odzyskiwania sił, robienia porządków i snucia planów. Mamy nadzieję, że jest to również czas sprzyjający natchnieniu, pielęgnowaniu wrażliwości i znajdowaniu inspiracji do twórczości poetyckiej - mówi Agnieszka Kaszczyszyn z RCKP.

Wiosenna Biesiada Poetycka to przestrzeń przyjazna twórcom, poetom, bardom i osobom kochającym poezje. Gościem specjalnym będzie Jakub Michalski, artysta komponujący muzykę do wierszy znanych poetów oraz do tekstów własnych. Występuje również z interpretacjami piosenek Leonarda Cohena i Jacka Kaczmarskiego. W RCKP wystąpi ze swoim najnowszym materiałem, znajdującym się na płycie "Ach - Poezja".

- Nie zabraknie także chwil spędzonych na dyskusjach i czytaniu wierszy własnego autorstwa, które członkowie klubu zawsze chętnie prezentują. Zapraszamy wszystkich miłośników pięknego słowa i nastrojowej muzyki do przybycia i zapoznania się ze śpiewanym kanonem polskiej poezji, w atmosferze przyjaznej poetom - dodaje Agnieszka Kaszczyszyn.

Wiosenna Biesiada Poetycka
KONCERT "ACH - POEZJA!",
CZYLI ŚPIEWANY KANON POEZJI POLSKIEJ
Kochanowski, Mickiewicz, Norwid, Asnyk, Tetmajer, Staff, Leśmian, Tuwim, Herbert...

Regionalne Centrum Kultur Pogranicza,
Krosno, ul. Kolejowa 1 (wejście B),
23 marca 2018, godzina 17.30,
wstęp: wolny.

Wiersze poważne i humorystyczne, liryczne i patetyczne, patriotyczne i miłosne, czyli to, co najpiękniejsze w naszej literaturze, we wszystkich jej barwach i odcieniach. Na okrasę kilka ballad Leonarda Cohena.

rckp, red.

  • autor: rckp, red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?