KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Skansen w Trzcinicy: weekend z Normanami

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. KrosnoCity.pl

W weekend 9-10 czerwca Karpacka Troja znajdzie się pod wpływem walecznych Normanów. Załoga grodu zaprasza na imprezę plenerową "Od Troi po Bałtyk" poświęconą potomkom Wikingów, którzy wywarli ogromny wpływ na całą Europę.

REKLAMA


Normanami nazywano w Europie pierwotnie wszystkich "ludzi północy", a następnie zaczęto używać tej nazwy w stosunku do osiadłych na kontynencie potomków Wikingów, którzy z biegiem czasu stali się częścią średniowiecznej, opartej na etosie rycerskim Europy. Do ich największych podbojów zalicza się zdobycie Anglii pod wodzą Wilhelma Zdobywcy, odbicie z rąk muzułmanów Sycylii i zajęcie południowych Włoch. Normanowie stanowili też znaczną część rycerstwa pierwszej Krucjaty, która odbiła z rąk muzułmanów Jerozolimę wraz z grobem Chrystusa.

Tegoroczna plenerowa impreza W Karpackiej Troi z cyklu "Od Troi po Bałtyk" poświęcona jest właśnie temu tak istotnemu dla dziejów Europy ludowi.

Goście, którzy przybędą do Skansenu Archeologicznego Karpacka Troja w Trzcinicy zostaną przeniesieni w fascynujący świat konnych turniejów rycerskich, podczas których stoczony zostanie szereg widowiskowych pojedynków. Będą mogli również obserwować widowiskowe pokazy umiejętności łowieckich ptaków drapieżnych.

W programie znalazł się turniej łuczniczy dla publiczności, a także gry i zabawy inspirowane treningiem rycerskim.

Zostanie zademonstrowana moda z okresu wczesnego średniowiecza, a zainteresowani będą mogli wziąć udział w warsztatach tańców dawnych. O muzykę zadba zespół trubadurów, czyli wędrownych poetów i śpiewaków. Dzieci zapraszamy do szkółki św. Jerzego, gdzie będą mogły się zmierzyć w pojedynku z rycerzem.

Impreza odbędzie się w dniach 9-10 czerwca 2018 w godzinach 9-17. Szczegółowy program wydarzenia i ceny biletów na www.karpackatroja.pl

pd

  • autor: pd

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?