KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

"Znaki" w Muzeum Podkarpackim

Wystawa ZNAKI prezentowana w Muzeum Podkarpackim w Krośnie do lipca jest pokazem dzieł artystów-pedagogów, pracowników Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego, swoistym wycinkiem ich bogatego dorobku, próbą sygnalizacji tematów i problemów, których dotykają w swych twórczych poszukiwaniach.

REKLAMA


Ekspozycja obejmuje prace z różnych dyscyplin, w tym: malarstwo, rysunek, grafikę warsztatową oraz cyfrową, fotografię, multimedia i rzeźbę.


Antoni Nikiel - Obelisk (120 x 90, akryl-płótno, 2014 r.).

Oprócz prezentacji zbiorowej, która z samej swej istoty jest szalenie ciekawa, poszerzając nasze spektrum poznania i dając możliwość wielokrotnej relacji twórca - odbiorca, wyjątkowości tej wystawie dodaje fakt, że jest ona amalgamatem dzieł artystów będących przewodnikami w twórczej drodze młodych adeptów sztuki, nauczycielami, mistrzami młodego pokolenia. Są to pedagodzy, którzy na co dzień uwrażliwiają młodzież na sztukę, przekazując swoje doświadczenie i wiedzę.

- Tytuł ekspozycji odnosi się do podstawowych warstw dzieła sztuki, w których znak - signum to zapowiedź czegoś ważnego, to intelektualna, a często i metafizyczna konstrukcja, otwierająca przed nami nowe wymiary - wyjaśniają kuratorzy wystawy.


Marek Olszyński - Z serii Po co żyjesz... (nr 3, ok. 22x22 i 12x30, obiekt-dyptyk, technika mieszana, 2017 r.).

- Znak intryguje, buduje narracje, wyznacza linię porozumienia, pokazuje kierunek. Sam będąc jedynie przyczynkiem, początkiem pewnej przestrzeni, ośmiela nas do szukania poza, do podróży w nieskończoność horyzontu, a przede wszystkim - ku sobie - dodają.
 
Kuratorzy wystawy: Marlena Makiel-Hędrzak (wydział sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego), Krzysztof Gierlach (Muzeum Podkarpackie w Krośnie).

red., (mp)

  • autor: red., (mp)

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?