KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

HipHop Day Krosno już 30 czerwca

Grupa Krośnieński Hip-Hop oraz Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie zapraszają na tegoroczny "HipHop Day Krosno". Wydarzenie odbędzie się 30 czerwca, na krośnieńskim lotnisku przy ul. Ryszarda Kaczorowskiego. Początek o godzinie 18:30. Wstęp wolny.

REKLAMA


- Wiemy że wielu z was na to czekało, nie ukrywamy, że my też! W końcu się udało. Po raz kolejny wjeżdżamy z jednym z najlepszych, najstarszych festiwali muzycznych na Podkarpaciu - mówią organizatorzy HipHop Day Krosno 2k18.

W poprzednich latach na krośnieńskich scenach grali m.in. Te-tris, PeeRZet, Pyskaty, Małpa, W.E.N.A., Kękę, Zeus, Rasmentalism, Łona, Mielzky, Kuba Knap, Dwa Sławy, Sarius, Ten Typ Mes i wielu innych.

W tym roku wystąpią: Bisz, B.O.K, Bonson, Kuban, Sitek, DJ Noriz oraz Qry jako support.

Wydarzenie zaplanowano na krośnieńskim lotnisku przy ul. Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego. Wstęp na koncerty jest bezpłatny. Płatny natomiast będzie parking. Opłata za pozostawienie samochodu to koszt 5 złotych.

O artystach:

Bisz - raper, poeta, kulturoznawca oraz autor słuchowisk radiowych. Od początku swojej twórczości doceniany za przemyślane teksty, dobór tematów, zabawy słowem oraz łączenie różnych muzycznych gatunków. Zdobywca złotej płyty za album "Wilk chodnikowy", artysta roku 2012 magazynu Aktivist. Płyta "Labirynt Babel", która została nagrana razem z macierzystym zespołem B.O.K zadebiutowała na pierwszym miejscu listy sprzedaży OLIS oraz doczekała się wielu bardzo pozytywnych recenzji. Jego ostatnia płyta "Wilczy Humor" nagrana z Liderem zespołu Pustki, Radkiem Łukasiewiczem została nominowana do tegorocznej nagrody muzycznej Fryderyki.

B.O.K to ośmioosobowa grupa muzyków, indywidualności, artystów, instrumentalistów, poruszających się w szeroko rozumianych ramach muzyki hip-hop. To możliwie najkrótsza charakterystyka zespołu, którego jednak nie da się tak łatwo zaszufladkować lub przypisać do konkretnego nurtu muzycznego. Dziś B.O.K to jedyna grupa na polskiej scenie hiphopowej, która na stałe pracuje i koncertuje w tak szerokim instrumentalnym składzie. Koncerty B.O.K to muzyczna uczta w wykonaniu liczącego siedem osób live bandu, który ma za sobą świetne przyjęcie na ważnych festiwalach m.in. Off Festiwal, Coke Live Festiwal, Hip-Hop Kemp, Slot Art Festiwal czy Męskie Granie, a także setkach koncertów w całym kraju i zagranicą. Wizytówką B.O.K jest sprawne poruszanie się po całym gatunkowym spektrum - od muzyki bitowej do ciężkich gitarowych brzmień, od klasycznych skrzypcowych motywów do jazzowych improwizacji.


Bonson znany również jako Bonus i Bons - polski raper, reprezentant szczecińskiej sceny hip-hopowej. Członek zespołów BonSoul, BBQ, Almost Famous oraz kolektywu SB Maffija oraz Stoprocent. Współtworzy także duety wraz z Matkiem, Brusem oraz Laikike1. Bonson współpracował ponadto m.in. z takimi wykonawcami jak: Quebonafide, Buczer, Rena, Chada, Gruby Mielzky, Sobota, Hukos, Cira, 2sty, Planet ANM, KPSN, Gedz, Mam Na Imię Aleksander, Białas, Tede, VNM, Wu, Pih, TMK aka Piekielny oraz Sarius.

Kuban współpracował z takimi wykonawcami jak: Kuba Knap, Quebonafide, Dwa Sławy czy Smolasty. Debiutował już przed 2012 rokiem utworami na soundcloud, potem nie rezygnował ze swojej koncepcji i puszczał dalej w sieć luźne kawałki co zaowocowało, że w 2013 wziął udział w 3 edycji akcji "Młode wilki popkiller", która przyniosła mu sporą rozpoznawalność, a jego utwór "Nie ma jak" nagrany na potrzeby akcji został bardzo gorąco przyjęty co spowodowało, że nakręcono do niego teledysk wyreżyserowany przez Piotra Zajączkowskiego.

W 2014 wypuścił mixtape "Co za mixtape", który promowały teledyski do utworów "DOBzI LUDZIE", "Myślałby kto", "Brednie" oraz "W moim świecie". Mixtape zyskał bardzo dużą popularność, wbijając miliony wyświetleń na wielu utworach. Po wydaniu "Co za mixtape" Kuban pojawiał się wiele razy na featuringach, szczególną popularność zyskały "Żadnych zmartwień" Quebonafide z gościnnym udziałem Kiełbińskiego i Kuby Knapa, utwór Essexa pt. "Mała Mi", oraz DJa Paszy pt. "Ta Dama", do których teledyski pojawiły się na kanale rapera. W 2016 raper zapowiedział legalny debiut, do którego pojawił się pierwszy singiel pt. "Było, nie minęło", później zaczęły pojawiać się kolejne utwory promujące materiał, odpowiednio "Jak gdyby nic", "Jak na ironię", "Flatera" oraz "Mamy swoje za uszami", które były przeplatane luźnymi utworami. Ostatecznie legalny debiut Kubana o nazwie "Myślisz jeszcze?" ukazał się 7 kwietnia 2017 roku nakładem wytwórni Dobzi Ludzie debiutując na 3 miejscu oficjalnej listy sprzedaży OLiS.

SITEK to wrocławski raper, który swoje swoją przygodę z muzyką zaczął w 2003 roku. Jego pierwszy zespół TWL (Terror w Liryce) tworzył ze swoim przyjacielem Poterą.

W 2009 roku pokazał się w singlu "Czyja jest Gra" - udowadniając, że jest jednym z najbardziej utalentowanych raperów w Polsce. Dotychczas wydał kilkanaście bardzo dobrze przyjętych luźnych utworów, które osiągnęły milionowe wyświetlenia w serwisie YT m.in.: "Ból", "Pomóż mi wstać". Gościnnie udzielił się m.in. na albumach takich artystów jak: donGuralesko, Donatan & Cleo, Chada, Quebonafide, White House. Jego solowa płyta "Wielkie Sny" swoją premierę miała 2 grudnia 2016, wyprzedając cały limitowany nakład oraz zajmując 5 miejsce na Olis.

HipHop Day Krosno 2k18
30 czerwca 2018 (sobota), godzina 18.30,
Krosno Lotnisko, ul. Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego,
wstęp: wolny,
parking: 5 zł.

Dołącz do wydarzenia na FB: HipHop Day Krosno 2k18

(inf. pras.), red.
Fot. materiały prasowe

  • autor: (inf. pras.), red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?