Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

"Czas Patriotów" - weź udział w grze

Pokonaj Moskali, przegoń Austriaków i rozwiąż zagadkę kryminalną - gdzie zniknął fortepian prof. Walczyńskiego?! Muzeum Podkarpackie w Krośnie zaprasza 8 września na wydarzenie "Czas Patriotów" - odbywające się w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa.

REKLAMAO co chodzi?
Trwa Wielka Wojna, miasto okupują Moskale. Krosno, tak jak każdy zakątek Polski, śni sen o niepodległości. Bliskość frontu, grabieże miasta, gwałty na ludności cywilnej to wojenne realia, w których przychodzi nam czekać na wolność. Gra pozwoli ci poznać miejsca, osoby, zabytki związane z ideą niepodległościową w Krośnie, a przy okazji rozwiązać zagadkę kryminalną.

Co tu robić?
Właśnie zniknął fortepian prof. Walczyńskiego, wspaniały instrument znany i podziwiany w całej okolicy. Odnajdziesz go tylko za pomocą hasła pokazanego w odpowiednim miejscu. Najpierw przeczytaj fragment "Kuryera Krośnieńskiego" - znajdziesz tam zeznania świadków i wskazówki, gdzie udać się na poszukiwania. Zaczniesz rozwiązywanie zagadki od Starego Cmentarza. Tropy powiodą Cię ulicami Piłsudskiego, Grodzką i Staszica na Stare Miasto. W każdym kolejnym punkcie będziesz musiał rozwiązać zadanie, które pozwoli ci dotrzeć do celu i rozwiązać hasło, dzięki któremu odnajdziesz fortepian. Do dzieła!

Jak to robić?
W grze może wziąć udział pojedynczy gracz lub cały zespół. Jeśli grają zespoły - konkurują o miano najlepszej drużyny, starając się zakończyć grę jak najszybciej. Gra polega na odnalezieniu pewnego fortepianu, ale można to zrobić tylko poruszając się konkretną trasą - w wyznaczonych miejscach rozwiązując wskazane zadania. Pominięcie choćby jednego miejsca uniemożliwi odgadnięcie hasła i odnalezienie instrumentu. Życzymy wszystkim wspaniałej zabawy!

"Czas Patriotów" - w grę zagrasz 8 września 2018, w godz. od 16.00 do 18.00.
Twórca i opiekun gry: Katarzyna Krępulec-Nowak.
Projekt karty gry: Julia Komornicka.

Poza tym w programie:
- 16.00 - 18.00: pokazy Grupy Rekonstrukcji Historycznej "San",
- 16.00 - 18.00: zwiedzanie wystawy czasowej "Powrót Niepodległej" z kuratorem.

- Na tą podróż w czasie zapraszamy szczególnie najmłodszych, zorganizujemy dla nich możliwość odziania się w prawdziwe mundury żołnierskie, przymiarkę czapek i hełmów, zapoznawania z prawdziwą, zabytkową bronią z epoki - mówi Katarzyna Krępulec-Nowak z Muzeum Podkarpackiego w Krośnie.

(mp), red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj