Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl


 
 

Wystawa zabytkowych rowerów w VIVO! Krosno

W warunkach miejskich są najszybszym środkiem transportu, a używane regularnie niosą szereg korzyści dla zdrowia fizycznego. Mowa o rowerach, których prototyp pojawił się już w czasach antycznych. Od 30 marca do 14 kwietnia w VIVO! Krosno będzie można podziwiać osobliwe okazy jednośladów, w wydaniu vintage.

REKLAMANa wystawę złoży się 35 pojazdów zabytkowych, a wśród nich znajdą się rowery pocztowe, damskie, sportowe i wojskowe, a także taki sam model, jakim w filmie "Le Trou Normand" poruszała się Brigitte Bardot.

Pośród zalet korzystania z roweru jako codziennego środka transportu wymienia się m.in.: zwiększenie wydolności organizmu, redukcję tkanki tłuszczowej, większą mobilność, a przede wszystkim oszczędność czasu i pieniędzy. Wartości techniczne bicykli doceniane są od wieków przez kolejne pokolenia, a już wkrótce w VIVO! Krosno będzie można podziwiać również ich walory wizualne. Od 30 marca amatorzy jednośladów będą mieli szansę napawać się widokiem osobliwych eksponatów.

Pojawi się tu 35 rowerów, takich jak: tricykl z 1890 roku, rowery wojskowe z pełnym wyposażeniem, a także egzemplarze z silnikiem pomocniczym. Nie zabraknie również kultowych polskich jednośladów: Goplany, Syreny czy ZZR.

Na wystawie będzie można zobaczyć zabytkowe eksponaty, poznać historię ich powstawania, a także zapoznać się z budową rowerów stworzonych w latach 1890-1988. Dodatkowo ekspozycję wzbogacą przedmioty związane z jednośladami, czyli stare lampy karbidowe, zabytkowe pompki, gogle, przedwojenne foteliki do przewożenia dzieci oraz znaczki rowerowe.

Wystawa będzie dostępna od 30 marca do 14 kwietnia, w godzinach otwarcia Centrum Handlowego.

(ab)

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj