KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Wokół nafty i gazu - wystawa fotografii Witolda Lisika

Spośród 354 prac zgłoszonych przez 58 uczestników na 5. Ogólnopolskie Biennale Fotografii Krosno 2009 „Miasto i ludzie – Dynamika” jedno zdjęcie zrobione do rodzinnego albumu stało się przepustką do indywidualnej wystawy w Muzeum Rzemiosła w Krośnie – Piwnica PodCieniami.

REKLAMA


Autorem fotografii „Czeladnik” nagrodzonej przez Dyrektora Muzeum Rzemiosła w Krośnie jest Witold Lisik. Jego wystawa zatytułowana „Wokół nafty i gazu” prezentowana będzie w Muzeum Rzemiosła w Krośnie – Piwnica PodCieniami od 3 do 28 lutego 2011 roku.

 alt

Tak o znaczeniu fotografii i zawodowej fascynacji mówi sam autor wystawy: „Lubię robić zdjęcia. Przez wizjer aparatu świat wygląda inaczej - pozwala wyodrębnić fragment rzeczywistości, skupić się na konkretnym jej fragmencie. Naciśnięcie spustu aparatu pozwala zapisać kawałek naszego życia, utrwalić sytuację, moment, wrażenie, towarzyszące chwili odczucie.

alt alt

Nagroda Dyrektora Muzeum Rzemiosła w Krośnie jaką otrzymałem w 5. Ogólnopolskim Biennale Fotografii w 2009 r. dała mi możliwość zaprezentowania swoich fotografii w postaci wystawy. Wybrałem zdjęcia, których tematyka krąży wokół przemysłu naftowego i gazowniczego.

alt 

Jako że jestem zawodowo związany z sanockim górnictwem nafty i gazu, ten temat jest mi szczególnie bliski. Kopalnie ropy naftowej i gazu ziemnego są wpisane w krajobraz Podkarpacia, a dla mieszkańców Krosna naftowo-gazowe pejzaże są niemal na wyciągnięcie ręki. Mam nadzieję, że te „portrety”, na pozór bezdusznych urządzeń, zainteresują odbiorców”.

alt

Wystawa fotografii Witolda Lisika "Wokół Nafty i Gazu" trwać będzie od 3 do 28 lutego 2011
Wernisaż: 3.02.2011, godz. 17.00

Muzeum Rzemiosła
Foto: Witold Lisik

 

  • autor: Muzeum Rzemiosła

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?