KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Bluesowa uczta już od 12 września

Wielbicieli bluesa zapraszamy od 12 do 16 września na 9 już edycję Galicji Blue Festival. Na gościnnej scenie Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza pojawią się m.in.: młody i utalentowany syn słynnego Garry’ego Jack Moore, charyzmatyczny Dave Herrero czy „Ambasador Boogie Woogie”e Silvan Zingg. Będzie to prawdziwa muzyczna uczta. Bilety już w kasie RCKP!

REKLAMA


alt

Krośnieńską imprezę zainicjowało w 2004 roku dwóch bluesmanów: Robert Lenert i Łukasz Gorczyca. Teraz GAlicja  posiada już ugruntowaną pozycję, a atmosfera panująca podczas festiwalu jest doceniana także poza granicami Polski. O renomie Galicji świadczy fakt, iż zgłoszeń do festiwalu z każdym rokiem przybywa, a poziom wykonawczy można spokojnie określić jako profesjonalny.

alt

Dodatkowo zarówno wykonawcy, jurorzy jak i zaproszeni goście bardzo ciepło wyrażają się o samym festiwalu, podkreślając najczęściej doskonałe przygotowanie organizacyjne. Wielkie uznanie zyskali akustycy i oświetleniowcy RCKP. To daje organizatorom siłę do działania i możliwość zaproszenia wykonawców bluesowych z najwyższej półki polskiej, a także światowej. Na krośnieńskiej scenie pojawiały się takie nazwiska, jak Tadeusz Nalepa, Sławek Wierzcholski, Irek Dudek, Jan Litecky Sveda czy Griff Hamlin, co samo w sobie powinno wystarczyć za rekomendację Galicja Blues Festival.

alt

Tegoroczna, IX edycja, odbędzie się w dniach 12 – 16 września i oprócz przesłuchań konkursowych będzie obfitowała w wykonawców dużego formatu.
Na gościnnej scenie Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza pojawią się m.in.: młody i utalentowany syn słynnego Garry’ego Jack Moore, charyzmatyczny Dave Herrero czy „Ambasador Boogie Woogie”e Silvan Zingg.

alt
27-28 stycznia 2012, na specjalne zaproszenie Stowarzyszenia „Czyń Dobro mimo Wszystko”, światowej sławy pianista, Silvan Zingg zagrał dwa koncerty charytatywne. Jeden w Dworze Kombornia, drugi na krośnieńskim Rynku. Zabawie nie przeszkodził trzaskający mróz.

P R O G R A M

12 września 2012, 20:00 (bilet 10 zł)

 • NIEME KINO Z TAPEREM "Gabinet doktora Caligari", muzyka Andrzej Serafin

13 września 2012, 18:00 (bilet 20 zł)

 • PRZESŁUCHANIA KONKURSOWE
 • CHEAP TOBACCO
 • NIE STRZELAĆ DO PIANISTY

14 września 2012, 18:00 (bilet 20 zł)

 • PRZESŁUCHANIA KONKURSOWE
 • LOS AGENTOS i GOŚCIE

15 września 2012, 18:00 (bilet 40 zł)

 • PRO MUSICA GRAND STANDARD ORCHESTRA
 • LAUREACI FESTIWALU
 • JACK MOORE & ŁUKASZ GORCZYCA BAND (UK-PL)
 • DAVE HERRERO & THE HERO BROTHERS BAND (USA)

16 września 2012, 19:00 (bilet 30 zł)

 • SILVAN ZINGG (CH)

Po wszystkich koncertach jamy w klubie festiwalowym "Bar Monika".
Bilety już od nabycia w kasie RCKP ! Rezerwacja pod nr tel. 13 43 218 98 w.159

(rckp)
Fot. Łukasz Jaracz, archiwum

 • autor: (rckp)

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?