KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Przy Kulturalnym Piecu wciąż gorąco

Pomimo kończącego się powoli sezonu letniego w Centrum Dziedzictwa Szkła wciąż będzie gorąco. Na wrzesień zaplanowano dwie edycje projektu pt. Kulturalny Piec, który od lipca rozpala krośnieńską starówkę. Najbliższe spotkanie już 8 września.  

REKLAMA


Realizowany przez krośnieńskie Centrum Dziedzictwa Szkła projekt pt. Kulturalny Piec to pierwsze i jedyne w Polsce przedsięwzięcie łączące temat hutnictwa szkła z wydarzeniami o charakterze kulturalno-rozrywkowym, m.in. koncertami różnych gatunków muzyki. Zainaugurowany został w lipcu i początkowo zaplanowany był tylko na okres wakacji. Bardzo duża popularność kolejnych imprez sprawiła, że podjęto decyzję o jego kontynuacji także
we wrześniu oraz najprawdopodobniej w okresie jesienno-zimowym.

Początkowo zakładaliśmy, że Kulturalny Piec to projekt „wakacyjny”. Sprawdził się jednak znakomicie, dlatego go kontynuujemy we wrześniu. Pracujemy także nad programem jesienno-zimowym, w którym z konieczności większość wydarzeń odbywać się będzie wewnątrz obiektu. Z pewnością jednak atrakcji nie zabraknie. Już wkrótce zdradzimy pierwsze niespodzianki – zapowiada Stefan Dziadosz, prezes Centrum Dziedzictwa Szkła
w Krośnie.

alt
DJ-e – Gregory P.

Najbliższe spotkanie z Kulturalnym Piecem odbędzie się 8 września. Program imprezy tradycyjnie obejmuje wydarzenia odbywające się zarówno w pracowni hutniczej, jak i na dziedzińcu obiektu. Przy piecu zagra krośnieński zespół MJ Trio, zaś dziedziniec wypełnią dźwięki muzyki DUB, które zapewnią dwaj krakowscy DJ-e – Gregory P. oraz Jah Bass. Po setach na dziedzińcu przewidziano także kontynuację imprezy w ramach after party.

Tym razem w programie zabrakło 3-d mappingu. Najbliższa projekcja odbędzie się 22 września i będzie to premiera 3 części multimedialnej opowieści o szkle.

alt
Jah Bass

W najbliższą sobotę powrócą natomiast cieszące się bardzo dużą popularnością Happy Hours. Wprowadzone zostały przede wszystkim jako oferta dla mieszkańców Krosna i okolic i pozwalają na zwiedzanie obiektu za 50% ceny. 8 września trwać będą w godzinach 18.00-19.30 (wejścia o godz. 18.00, 18.30, 19.00 i 19.30).

PROGRAM
Kulturalny Piec - Blues & Bass - 8 września 2012 r.  - Centrum Dziedzictwa Szkła Krosno, ul. Blich 2


Dziedziniec (wstęp wolny)
19.00 – Gregory P. (dj set: reggae/dub)
20.30 – Jah Bass (dj set: dubstep/dnb)

Budynek główny
18.00-19.30 - Happy  Hours - zwiedzanie obiektu za 50% ceny (w cenie biletu koncert MJ Trio). Wejścia o godzinie 18.00, 18.30, 19.00 i 19.30.
20.30 - koncert MJ Trio & Krystian Słowik - wstęp na koncert – 9 zł (w cenie zwiedzanie obiektu)

Gregory P.
Kolekcjoner czarnych płyt z naciskiem na jamajski wajb. Mocno zaangażowany w Krakowską scenę sound systemową, współorganizator cyklu Natural Unite. W swoich setach nie pozostawia miejsca na niedomówienia wprawiając publikę w taneczny rytm jaki niosą ze sobą trzy litery – DUB! Posłuchj: GregoryP - Dub Minimix

Jah Bass
Entuzjasta mrocznego, medytacyjnego tempa podawanego dousznie wprost z winylowego nośnika. Na krakowskiej scenie obecny jest od roku. W jego trakcie zdążył już wyrobić sobie opinie jednego z pierwszych bassowych fanatyków w mieście. Do tej pory miał przyjemność supportować Hattiego Vattiego i ekipę My Head Is Dubby a także zagrać szereg mniejszych, klubowych imprez tu i tam.

Jest finalistą konkursu na najlepszy set organizowanego przez MHiD. Brał udział w audycji Dub Senses - in case of fire, prezentując live set na falach Radiofonii. Od czasu do czasu prowadzi flirt z mrocznym, frapującym dnb.  Posłuchaj: Jah Bass.

MJ Trio
Zespół MJ Trio swoją pierwszą próbę zagrał w lutym 2011 roku, w jednej z krośnieńskich sal prób. Tam oto, z inicjatywy lidera Macieja spotkało się trio o którym tu mowa. I tak po kilku godzinach wspólnego muzykowania, w tym jakże skromnym składzie, uśmiechając się do siebie, powiedzieli sobie coś w rodzaju: "Tak, pobawmy się w to...". I tak się zaczęło...

alt

Zespół bazuje głównie na muzyce bluesowej, choć w repertuarze zespołu można doszukać się "bitów" z innej półki. Na dzień dzisiejszy zespół ma za sobą wiele prób, a także udział w Galicja Blues Festival 2011, oraz koncerty dla krośnieńskiej publiczności (2012). Do ostatnich sukcesów MJ Trio można zaliczyć zajęcie I miejsca na II Rock Oil Festiwal, gdzie MJ Trio "zgarnęło" wszystkie nagrody.

Zespół wystąpi w składzie: Maciej Jurczak - śpiew/gitara, Łukasz Godzisz - gitara basowa, Krystian Słowik - perkusja. Zobacz MJ Trio na facebook'u.

di (cds)
Fot. materiały prasowe

  • autor: di (cds)

1 komentarz

  • wojownik

    MJ Trio - byłem na ich koncercie w Ranczu - zaj**** grają! Na pewno się wybiore;) W końcu to krośnieńska kapela

    Zgłoś nadużycie wojownik czwartek, 06, wrzesień 2012 11:43 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?