KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

"Gra o Tron – hit czy shit?"

Krośnieński Klub Fantastyki „Elizjum” wznawia aktywność po wakacyjnej przerwie. Pierwsze spotkanie odbędzie się 14 września o godz. 17 w Saloniku Artystycznym Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej. "Gra o Tron - hit czy shit?" to temat przewodni pierwszego spotkania, które poświęcone będzie zarówno „Pieśni Lodu i Ognia” R.R. Martina jak i popularnemu serialowi w HBO.

REKLAMA


alt

Krośnieński Klub Fantastyki „Elizjum” został reaktywowany na początku 2010 roku. Wcześniej spotkania klubowiczów odbywały się w latach 2004 – 2006, przy Krośnieńskim Domu Kultury. „Elizjum” to neutralne miejsce spotkań, gdzie wszyscy fani szeroko rozumianej fantastyki mogą bez przeszkód dyskutować o swoich zainteresowaniach, planach i pomysłach, dzielić się swoją wiedzą. - Ludzie sami wybierają sobie tematy, którymi chcą się zajmować – mówi Łukasz Juszczyk z Klubu „Elizjum” - Każdy może przyjść, nie ma żadnych legitymacji klubowych.

„Elizjum” jest miejscem spotkań ludzi o różnych zainteresowaniach, na spotkania przychodzą miłośnicy literatury i filmu, gier komputerowych, fabularnych, planszowych oraz karcianych. We współpracy z biblioteką zorganizowano także kilka spotkań ze znanymi autorami współczesnej polskiej fantastyki.

alt
Andrzej Pilipiuk gościem Saloniku Artystycznego w Krośnie

Dzięki temu Klub współorganizował spotkania z Jakubem Ćwiekiem, Anną Brzezińską i Andrzejem Pilipiukiem, które zgromadziły liczne audytorium. - Jedno ze spotkań Klubu było poświęcone pokazowi dawnej broni, jesteśmy wszechstronni – dodaje Łukasz. Poszczególne grupy zainteresowań spotykają się także poza „Elizjum” - Przychodząc do Klubu mogą poznać osoby o podobnych zainteresowaniach, a później realizować je we własnym gronie – mówi Łukasz Juszczyk. W efekcie organizowane są np. spotkania miłośników RPG lub wyjazdy na konwenty fantastyki. - Organizujemy także konkursy związane z fantastyką – mówi Łukasz. W fundowaniu nagród nieocenioną pomoc okazuje Antykwariat-Księgarnia pana Oprządka (ten przy ul. Portiusa, obok kościoła Farnego).

alt

Bieżące informacje o działalności Klubu, w tym tematy kolejnych spotkań, zamieszczane są na profilu na fb: www.facebook.com/Elizjum. - Wystarczy polubić profil, a będą się pojawiać informacje – zaznacza Łukasz, który poprowadzi prelekcję i dyskusję na najbliższym spotkaniu (14 września o godzinie 17 w Saloniku Artystycznym KBP).

alt

Pierwsze spotkanie po wakacyjnej przerwie poświęcone będzie „Pieśni Lodu i Ognia” R.R. Martina, na podstawie której powstał popularny serial na HBO (zobacz tutaj). Uczestnicy spotkania spróbują odpowiedzieć na pytanie: „Gra o Tron – hit czy shit?”

Spotkania Klubu trwają zwykle około 2 godzin.

Piotr Dymiński
Fot. Archiwum KBP, KMF

  • autor: Piotr Dymiński

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?