KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Koncert dla "Bastka". Przyjdź i pomóż Sebastianowi

W sobotę 8 lutego w Restauracji Parkowa 7 odbędą się koncerty zespołów Black Dust i The Friends. Dochód z koncertu i całodzienny utarg z restauracji przekazany zostanie na rehabilitację Sebastiana "Bastka" Gałuszki.

REKLAMA


Sebastian Gałuszka od 26 roku życia zmaga się z chorobą Parkinsona, jego stan zdrowia z każdym dniem się pogarsza. Potrzebna jest niezbędna ale kosztowna rehabilitacja. Właściciel Restauracji Parkowa postanowił zorganizować wydarzenie, które pozwoli w pewnym stopniu zasilić środki finansowe niezbędne do leczenia Sebastiana.

W trakcie koncertu wystąpią dwa zespoły:

Black Dust
Krośnieński zespół działający w obecnym składzie od kwietnia 2013. W jego skład wchodzą Krzysiek (wokal), Tymek (gitara), Kontra (klawisze), Niedźviad (bass) i Jonasz (perkusja). Choć zespół na początku swojej działalności miał grac bluesa, to ze względu na bardzo zróżnicowane gusta i zainteresowania muzyczne chłopaków, gatunek reprezentowany przez Black Dust jest wypadkową bluesa, rocka, hard-rocka i funku. Mocna sekcja z metalową przeszłością nadaje rytmu gitarowym riffom i harmoniom na klawiszach, a całość uzupełnia nasycony emocjami wokal, o charakterystycznej, zachrypniętej barwie. Zespół jest laureatem nagrody publiczności na Rocksession Festival 2013, finalistą X Galicja Blues Festiwal, finalistą Meskalina Blues Festiwal 2013. W sierpniu 2013 roku nagrali swoją debiutancką płytę. Na Rocksession Festival 2013 otrzymali Nagrodę Publiczności.

The Friends
The Friends to wykonująca muzykę rock’n’rollową i big beatową grupa czterech muzyków, którzy w swoim repertuarze sięgają po utwory gwiazd takich jak The Rolling Stones, Buddy Holly, The Beatles, The Who, The Shadows i Czerwone Gitary. Ich autorskie utwory "All Night Show" i "Wybacz jeszcze raz" królowały niejednokrotnie na pierwszym miejscu w audycji Podkarpacka Scena Przebojów emitowanej w Radio Rzeszów i od ponad roku nieprzerwanie goszczą na tej liście.

W 2012 roku na Galicja Blues Festiwal, The Friends otrzymali nagrodę publiczności. W październiku 2013 zespół otrzymał nagrodę na III Festiwalu im. Kasi Sobczyk w Tyczynie. W 2013 roku zespół zakwalifikował się do głównego castingu programów Must Be The Music! w Polsacie oraz do Mam Talent! w TVN. W tym drugim programie zespół przebił się do kolejnych etapów. W październiku 2013 roku The Friends gościli w programie Dzień Dobry TVN a w styczniu 2014 roku zagrali koncert live w Radio Rzeszów.

8 lutego (sobota). Godzina 19.00
Restauracja Parkowa
Krosno, ul. Grodzka 7
Cena biletu: 15 zł

pp
Fot. archiwa zespołów

  • autor: pp

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?