Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

"Lato w regionach" na "Dniu Żubra" w Lutowiskach

"Lato w regionach" na "Dniu Żubra" w Lutowiskach Fot. archiwum TVP3 Rzeszów

W sobotę (13 sierpnia) Telewizja Rzeszów w ramach cyklu "Lato w regionach" zabierze widzów z całej Polski w Bieszczady. Plenerowe miasteczko telewizyjne tym razem stanie w Lutowiskach, gdzie będzie się odbywać coroczny "Dzień Żubra". Oprócz relacji z imprezy, pokazane zostaną największe atrakcje tej części Bieszczadów.

REKLAMAZainaugurowany przed dziesięcioma laty "Dzień Żubra" stał się ważną cykliczną imprezą gromadzącą miłośników bieszczadzkiej przyrody. W Lutowiskach na mieszkańców, turystów i widzów TVP3 będzie czekać mnóstwo atrakcji m.in. zawody bieszczadzkich drwali, pokazy, prelekcje i wystawy przyrodnicze. Miłośników muzyki folkowej będą bawić kapele regionalne z Polski i Słowacji.

- Tak jak wskazuje nazwa imprezy odbywającej się w Lutowiskach, spora część nadawanego "na żywo" programu będzie poświęcona żubrom. Do rozmowy zaprosimy osoby, które na co dzień sprawują opiekę nad tymi zwierzętami i podpowiedzą, gdzie w Bieszczadach można zobaczyć je z bliska - mówi Jacek Tutak, współautor programu "Lato w regionach".

- Organizowana w Lutowiskach impreza jest szczególnym świętem pasjonatów przyrody, którzy dbają o zachowanie unikalnej fauny i flory. To właśnie jej dzikość przyciąga w Bieszczady rzesze turystów z Polski i z zagranicy. Ponieważ dużą część Bieszczadów stanowią lasy, będziemy starali się pokazać widzom wszystko  to, czego nie sposób zobaczyć podczas zwykłych spacerów. Tak jak na każdym przystanku "Lata w regionach" będziemy próbować przysmaków regionalnej kuchni. Posmakujemy m.in. dziczyzny, a także bieszczadzkich miodów - zachęca Anna Sabat, prowadząca program.


Marcin Pawlak i Edward Marszałek - rzecznik RDLP w Krośnie

Odcinki "Lata w regionach" z Lutowisk na ogólnopolskiej antenie TVP3 i TVP3 Rzeszów będą emitowane w sobotę (13 sierpnia) o godz. 12:35, 13:20, 14:55, 16:30, 17:15 i 18.15.

Relacje można będzie obejrzeć również na stronie www.rzeszow.tvp.pl, w serwisach społecznościowych Telewizji Rzeszów oraz w serwisie TVP Bieszczady na Platformie Hybrydowej TVP.

mm
Fot. archiwum TVP3 Rzeszów

  • autor: mm

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj