KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Jesień 2016 w TVP3 Rzeszów

Jesień 2016 w TVP3 Rzeszów Fot. materiały TVP3 Rzeszów

We wtorek, 6 września w studiu Telewizji Rzeszów odbyła się prezentacja nowego układu ramowego programów na jesień 2016 r. Zobaczcie propozycje!

REKLAMA


Godziny nadawania programów w paśmie własnym TVP3 Rzeszów:
- 7:00 - 8:00  - poniedziałek - piątek,
- 10:00 - 11:15 - sobota - niedziela,
- 17:30 - 22:00 - poniedziałek - niedziela.

Wieczór z reportażem i dokumentem
emisje w każdy wtorek o godz. 20:30

We wtorki w TVP3 Rzeszów reportaże i filmy dokumentalne poświęcone niezwykłym ludziom i wydarzeniom związanym z regionem południowo-wschodniej Polski. W ramach cyklu emitowane będą zarówno materiały o tematyce historycznej, sięgające czasów II wojny światowej, jak również opowiadające o współczesnych ludziach, ich życiu, pasjach i osiągnięciach.

W najbliższym czasie zobaczymy m.in.:

"Rafał Wilk - człowiek ze stali"
13 września, godz. 20:30

Filmowa historia rzeszowskiego sportowca Rafała Wilka. Optymistyczna opowieść o człowieku, dla którego tragedia na torze żużlowym, stała się początkiem nowego etapu w życiu - pasma wielkich sportowych sukcesów. Na igrzyskach paraolimpijskich w Londynie, Rafał zdobył dwa złote medale w kolarstwie. Na podobne sukcesy liczy na paraolimpiadzie w Rio.

"Hieronim Bednarski. Wyklęty z czerwonej wsi"
27 września, godz. 20:30

Losy pochodzącego ze Zwięczycy koło Rzeszowa żołnierza AK, uczestnika Akcji Burza, a po wojnie działającego w antykomunistycznym podziemiu, skazanego na śmierć w 1953 roku. Ekshumacja i przeniesienie jego szczątków w 2008 roku do rodzinnej Zwięczycy spotkały się z protestem grupy mieszkańców tej miejscowości.

W kolejne wtorki zobaczymy m.in. filmy:

" Republika Iwonicka..."
Historia wyzwolenia Iwonicza-Zdroju w lipcu 1944 roku przez oddział Armii Krajowej. Powstanie wolnej od Niemców enklawy polskiego państwa - Rzeczpospolitej Iwonickiej.

"Czas leśnych kurierów"
Film opowiadający o losach kurierów beskidzkich, którzy w czasie II wojny światowej przekradając się z Polski na Węgry, przenosili meldunki i broń, a także przeprowadzali emisariuszy, utrzymując w ten sposób kontakt okupowanego kraju z rządem na uchodźctwie.

"Town called Brzostek"
Profesor Jonathan Webber postanowił odbudowywać kirkut w podkarpackim  miasteczku Brzostek, gdzie przyszedł na świat jego dziadek. Profesor Webber nie tylko wrócił do Brzostka, ale zaprosił tam Żydów z całego świata, by zweryfikowali oni swoje poglądy dotyczące kraju, który był domem ich przodków.

Spotkania z Kresami
emisje w każdy poniedziałek o godz. 21:00

Cykl programów poświęconych Kresom Wschodnim. W jego ramach Telewizja Rzeszów po raz pierwszy wyemituje na swojej antenie filmy z serii "Kresowym szlakiem" opowiadające o miejscowościach Zakarpacia i Huculszczyzny stanowiących niegdyś część Rzeczpospolitej. W dalszej kolejności przypomniane zostaną także cieszące się dużym uznaniem widzów filmy z serii "Zamki kresowe Rzeczpospolitej".

Popołudnie z TVP3 Rzeszów
program "na żywo" w każdy wtorek i czwartek o godz. 17:30

Podczas nadawanego "na żywo" programu, prowadzący goszczą organizatorów  ciekawych wydarzeń w regionie i zdolnych mieszkańców Podkarpacia - twórców, artystów , animatorów życia społecznego i kulturalnego. W ramach "Popołudnia z TVP3 Rzeszów" można zobaczyć także premierowe teledyski i interesujące  materiały filmowe tworzone przez profesjonalistów i amatorów.

Jesień w regionach
emisje na antenie TVP3 (pasmo ogólnopolskie w sobotnie przedpołudnia) oraz paśmie regionalnym TVP3 Rzeszów w weekendy o godz. 17:30, 18:15, 20:30

W jesienne miesiące Telewizja Rzeszów będzie realizować ukazujący się na ogólnopolskiej antenie TVP3  cykl "Jesień w regionach". Założeniem programu jest prezentacja miejsc z poszczególnych części Polski. Ekipa Telewizji Rzeszów będzie zachęcać do odwiedzania najbardziej atrakcyjnych turystycznie terenów województwa podkarpackiego.

Rusz się człowieku
emisje premierowych odcinków w każdą sobotę o godz. 8:00 w TVP3 (pasmo ogólnopolskie)
emisja w TVP3 Rzeszów w niedziele o godz. 10:30

W nowej serii autorskiego programu Pawła Pezdana, emitowanego także na ogólnopolskiej antenie TVP3, prezentowane są różne sposoby aktywności ruchowej i dyscypliny sportowe rzadko pokazywane w telewizji. Prowadzący odwiedza mistrzów sportu, ekspertów, zapaleńców amatorów, którzy mówią o swojej pasji i udzielają cennych wskazówek. Kamera TVP3 Rzeszów odwiedza najciekawsze imprezy sportu masowego i amatorskiego.

Z Andrusem po Galicji
emisje w środy i soboty o godz. 17:30

W nowych odcinkach cyklu "Z Andrusem po Galicji", pochodzący z Podkarpacia kabareciarz odwiedzi Jedlicze i Jasło oraz miasta małopolski: Kraków, Stary Sącz, Suchą Beskidzką i Limanową. Spotka ciekawych ludzi, z którymi porozmawia o starych i nowych czasach. Każdy z odcinków kończy się piosenką powstałą specjalnie na okoliczność nagrania w danym mieście. Już we wrześniu premiera odcinka o Jedliczu. Kolejne premierowe odcinki w październiku.

Konkrety i opinie
emisje w każdy poniedziałek o godz. 20.30

Po wakacyjnej przerwie na antenę Telewizji Rzeszów powraca cieszący się uznaniem widzów program "Konkrety i opinie". Prowadzący Grzegorz Boratyn i zaproszeni goście dyskutować będą na aktualne tematy z dziedziny gospodarki, biznesu i polityki społecznej.

Wprowadzamy zmiany
premierowe odcinki w co drugi czwartek o godz. 19.00

Program gospodarczy Telewizji Rzeszów, pokazujący potencjał wiejskich terenów województwa podkarpackiego. Prowadzący Dorota Sowa i Arkadiusz Rogowski odwiedzają wsie i małe miasteczka, pokazując jak zmienia się region m.in. dzięki dotacjom unijnym. W programie także praktyczne rady jak można korzystać ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Podróż po regionie jest też okazją do zaprezentowania atrakcji turystycznych i kulturowych poszczególnych gmin czy powiatów.

Moje Miasto Rzeszów
emisje w co drugą sobotę o godz. 19:00

Program prezentujący dynamikę rozwoju stolicy województwa podkarpackiego. Beata Wolańska przedstawia w nim realizowane inwestycje, plany i koncepcje mające wpływ na miasto i jego mieszkańców.

Sportowe wydarzenia
premierowy odcinek w każdą niedzielę o godz. 21:00

Relacje z najważniejszych rozgrywek sportowych w regionie. Po wakacjach program wraca na antenę w wymiarze 25 minut - pół godziny wcześniej.

Leśne rezerwaty Podkarpacia
emisja w soboty o godz. 19:15

Nowe odcinki cyklu "Leśne rezerwaty Podkarpacia" realizowanego we współpracy z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Krośnie. Prowadzący program Edward Marszałek, Mistrz Mowy Polskiej i jeden z najpopularniejszych leśników w Polsce, przybliży widzom najciekawsze obszary chronione w podkarpackich lasach. Program będzie emitowany w ramach cotygodniowego pasma przyrodniczo-krajoznawczego: "Odkrywanie Podkarpacia".

Miejsce do czytania
emisja: trzecia sobota miesiąca o godz. 19:00

Autorski program Beaty Pardel i Grzegorza Boratyna o literaturze, książkach i wydawnictwach w regionie. Spotkania z autorami z Podkarpacia, których twórczość wypada poznać. Rekomendacje i recenzje. Książki, które koniecznie trzeba przeczytać.

Stacja Rzeszów Główny
emisja w czwartki o godz. 20:30

Cotygodniowy przegląd wydarzeń kulturalnych, muzycznych, rozrywkowych Rzeszowa.

Magazyn Kultury - Wstęp Wolny
emisja we wtorki o godz. 19:00

Przegląd informacji z kręgu kultury Podkarpacia. Koncerty, wystawy, twórcy i artyści.

Kwartet - magazyn regionów krajów czwórki wyszehradzkiej
emisja w co drugi czwartek o godz. 19:00  

Program o życiu w sąsiadujących regionach Polski, Słowacji, Węgier i Polski. Każdy odcinek poświęcony jednemu tematowi pokazanemu z perspektywy dziennikarzy czterech krajów. Ciekawi ludzie, miejsca które warto odwiedzić,

Oferta TVP3 Rzeszów do także liczne programy w paśmie wspólnym dla 16 oddziałów TVP. Są wśród nich programy sportowe, magazyny informacyjne, publicystyczne i tematyczne.

ks

  • autor: ks

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?