Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

"Jesień w regionach" nad Zalewem Myczkowieckim

Zapora na Zalewie Myczkowieckim. Zapora na Zalewie Myczkowieckim. Fot. archiwum TVP3 Rzeszów

W sobotę (17 września) w ramach nowego cyklu "Jesień w regionach" Telewizja Rzeszów zabierze widzów z całej Polski nad Zalew Myczkowiecki. Po atrakcyjnych turystycznie okolicach tego mniej znanego od Jeziora Solińskiego akwenu będzie oprowadzać Edward Marszałek, mistrz mowy polskiej i jeden z najpopularniejszych leśników w Polsce.

REKLAMA



"Jesień w Regionach" to weekendowy program realizowany przez Ośrodki Regionalne TVP, którego założeniem jest prezentacja najciekawszych miejsc z terenów całej Polski, wartych odwiedzenia również jesienią. Tym razem, jego widzowie będą mogli poznać okolice Zalewu Myczkowieckiego, będące oazą dla turystów kwalifikowanych. Nieopodal akwenu znajduje się wiele tras pieszych, konnych i rowerowych wiodących przez tereny cenne przyrodniczo. O walorach tego obszaru świadczy fakt utworzenia pięciu rezerwatów.

W programie zobaczymy nie tylko osobliwości natury, ale odnajdziemy także ślady dawnych mieszkańców oraz dowiemy się sporo o artystach, którzy pokochali te strony. Poznamy również zasady działania niezwykłego obiektu hydrotechnicznego, jakim jest zapora wodna w Myczkowcach. Ciekawa będzie także wizyta w ośrodku Caritas, gdzie znajduje się plenerowa ekspozycja miniaturek drewnianych kościołów i cerkwi z pogranicza polsko-ukraińsko-słowackiego oraz ogród biblijny i zwierzyniec.
 
Emisje w TVP3 - 17 sierpnia o godz. 14:35, 15.00 i 17.00.
 
Programy z cyklu "Jesień w regionach" są dostępne także na stronie www.rzeszow.tvp.pl oraz w serwisach społecznościowych Telewizji Rzeszów.

mm

  • autor: mm

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj