KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

I Podkarpackie Forum Obywatelskie - zgłoś swój udział!

Stowarzyszenia, organizacje pożytku publicznego, fundacje, a także samorządy zostały zaproszone do udziału w  I Podkarpackim Forum Obywatelskim. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest w Internecie. Należy go wypełnić do 20 września.

REKLAMA


Nowe przepisy i pieniądze unijne na sfinansowanie projektów dla społeczności lokalnej to tematy, które szczególnie interesują stowarzyszenia i fundacje działające na Podkarpaciu oraz samorządowców. Odpowiedzią na potrzebę wymiany informacji jest I Podkarpackie Forum Obywatelskie. 24 września przez cały dzień w Rzeszowie będą rozmawiać ze sobą, aby dojść do wspólnych wniosków i wzmocnić współpracę.

Gościem forum będzie między innymi Wojciech Kaczmarczyk, sekretarz stanu, pełnomocnik rządu do spraw równego traktowania i społeczeństwa obywatelskiego. Przekaże informacje o podejmowanych działaniach rządu wynikających z "Program rozwoju społeczeństwa obywatelskiego", o którym możemy przeczytać na stronie pełnomocnika. Ponadto na placu przed budynkiem urzędu marszałkowskiego odbędzie się piknik obywatelski, na którym wystawcy ze spółdzielni socjalnych i zakładów aktywności zawodowej będą sprzedawać rękodzieło, produkty regionalne i wyroby własnej produkcji.

Formularz zgłoszeniowy online jest opublikowany na stronie www.pforzeszow.evenea.pl. Należy rejestrować się do 20 września, podając między innymi chęć wzięcia udziału w dyskusji panelowej. Rozmowy będą dotyczyć edukacji, ochrony zdrowia, współpracy z mediami oraz pięciu innych, równie ważnych obszarów działalności organizacji i samorządów. Organizatorom zależy na wypracowaniu rekomendacji, które będą mogły posłużyć lepszej realizacji wyzwań, jakie stoją przed samorządowcami i liderami organizacji obywatelskich.

Pomysłodawcą i inicjatorem forum jest samorząd województwa podkarpackiego i oddział współpracy z samorządami i organizacjami kancelarii zarządu urzędu marszałkowskiego. Współorganizatorem jest Podkarpacka Rada Działalności Pożytku Publicznego, której trzecia kadencja rozpoczęła się w kwietniu tego roku. Jednym z celów działalności rady jest integracja stowarzyszeń i fundacji oraz wzmacnianie współpracy z samorządem wojewódzkim. Tego typu spotkania na poziomie wojewódzkim odbywają się niezwykle rzadko na Podkarpaciu, więc jest to niepowtarzalna okazja do poruszenia ważnych kwestii dla dalszego rozwoju województwa i wzmocnienia współpracy międzysektorowej mieszkańców z samorządowcami.

tl/pd

  • autor: tl/pd

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?