KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Podkarpackie docenia regionalne piwa

Podkarpackie docenia regionalne piwa Fot. facebook.com/lezajskpiwo | Grupa Żywiec

Dwa regionalne trunki z piwnego portfolio Grupy Żywiec - Leżajsk Chmielowe Pils oraz Leżajsk Pszeniczne Klarowne - otrzymały certyfikat "Smaczne bo Podkarpackie", przyznawany produktom, które ze względu na swoje unikalne walory, stanowią wizytówkę regionu. Piwa Leżajsk to jedyne chmielowe trunki, które znalazły się pośród 35 produktów nagrodzonych w tegorocznej edycji podkarpackiego plebiscytu.

REKLAMA


- W programie Certyfikującym Najlepsze Spożywcze Produkty Podkarpackiego "Smaczne bo Podkarpackie" nagradzamy wyroby najwyższej jakości, wytworzone z naturalnych składników na terenie Podkarpacia. Cieszymy się, że w tym roku do grona produktów, które  z dumą tworzą markę naszego regionu dołączyły dwa warianty piwa marki Leżajsk - mówi Paweł Zając, organizator Programu.

Historia Programu Certyfikującego Najlepsze Produkty Podkarpackiego "Smaczne bo Podkarpackie" sięga 2001 r., kiedy to odbyła się pierwsza edycja plebiscytu. Przez kolejne lata organizatorzy konkursu z Centrum Promocji Biznesu w Rzeszowie nagradzali te podkarpackie produkty, które spełniały wyśrubowane kryteria handlowe, sanitarne i zdrowotne oraz przechodziły kilka etapów weryfikacji i wnikliwej oceny. W tegorocznej edycji laur "Smaczne bo Podkarpackie" przypadł w udziale 35 regionalnym produktom, prezentującym ponadprzeciętne walory smakowe i jakościowe.

- Jesteśmy dumni, że wprowadzone do naszej oferty kilka miesięcy temu warianty piwa Leżajsk - Chmielowe i Pszeniczne - znalazły uznanie w oczach organizatorów plebiscytu "Smaczne bo Podkarpackie". Oba produkty silnie odwołują się do lokalności i tradycji piwowarskiej, m.in. poprzez wykorzystane zielonych butelek, podkreślających regionalny charakter piwa Leżajsk oraz jego świeży i orzeźwiający smak. Przyznany certyfikat to dla nas potwierdzenie, że obrany kierunek, czyli stawianie na rozwój regionalnych marek, to krok w odpowiednią stronę - podkreśla Magdalena Brzezińska, kierownik działu korporacyjnego Grupy Żywiec.

Piwa Leżajsk Chmielowe Pils i Pszeniczne Klarowne zostały wprowadzone do sprzedaży w czerwcu 2016 r. Oba trunki powstają w Browarze Leżajsk, w spokojnym i naturalnie czystym regionie Podkarpacia. Wprowadzając nowe warianty, leżajski browar rozpoczął nowy etap w życiu popularnej marki, będący odpowiedzią na oczekiwania dzisiejszych konsumentów, coraz bardziej zainteresowanych piwnymi specjalnościami. Oba warianty są dostępne w bezzwrotnych, zielonych butelkach.

- Region i miejsce pochodzenia to istotne elementy strategii marki Leżajsk, silnie wspierane w komunikacji. Certyfikat "Smaczne bo Podkarpackie" to dla nas ogromne wyróżnienie. Cieszymy się, ze nowe warianty - Leżajsk Chmielowe i Leżajsk Pszeniczne Klarowne - stały się oficjalną wizytówką regionu podkarpackiego - dodaje Barbara Rychel, dyrektor grupy marek Tatra, EB, Marki Regionalne Grupy Żywiec.

Rozwój regionalnych marek piwnych to tylko niewielki wycinek zaangażowania Grupy Żywiec we wspieraniu podkarpackiego regionu. Dzięki działalności firmy tylko w 2015 r. na terenie województwa powstało ponad dziewięćset miejsc pracy, a 66 mln zł przeznaczono na zakup lokalnych towarów. Grupa Żywiec przeznaczyła również 45 tys. zł na granty dla lokalnych organizacji w ramach swojego Funduszu Społecznego.

ab

  • autor: ab

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?