KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Wielkanocny Kiermasz Ekonomii Społecznej w rzeszowskiej Plazie

Stoiska gastronomiczne z potrawami świątecznymi, ręcznie wykonane wielkanocne ozdoby oraz rękodzieło artystyczne będzie czekać na mieszkańców Podkarpacia podczas Wielkanocnego Kiermaszu Ekonomii Społecznej w Centrum Handlowym Plaza Rzeszów. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 8 kwietnia.

REKLAMA


Kiermasz organizowany jest przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie. To trzeci taki kiermasz w Plaza Rzeszów. Tym razem na stoiskach wystawców pojawią się produkty związane ze Wielkanocą.

Na kiermaszu znajdziecie inspiracje i pomysły na wielkanocny stół. Pojawią się między innymi ręcznie wykonane pisanki, ozdoby i stroiki świąteczne. Na stoiskach wystawców będzie można kupić również baranki, palmy, koszyki wiklinowe, serwety, dekoracyjne tkaniny, decoupage oraz wyroby z filcu, sklejki czy drewna. Nie zabraknie także stoisk gastronomicznych z tradycyjnymi, regionalnymi potrawami świątecznymi.

Wszystkie produkty wykonane zostały przez podmioty ekonomii społecznej m.in. warsztaty terapii zajęciowej, zakłady aktywności zawodowej czy spółdzielnie socjalne.

Organizatorzy wydarzenia chcą uświadomić mieszkańcom regionu, że wybierając produkty i usługi oferowane przez podmioty ekonomii społecznej, otrzymują wysoką jakość. Jednocześnie przyczyniają się do integracji zawodowej i społecznej osób zagrożonych marginalizacją społeczną, zawodową i do tworzenia nowych miejsc pracy w regionie.

Stoiska wystawców, które znajdować się będą w atrium centrum można odwiedzać w godzinach od godziny 11:00 do 17:00.

CH Plaza Rzeszów
Rzeszów, aleja Tadeusza Rejtana 65

red.

  • autor: red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?