KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Palma w Krośnie: głosowanie nie było decydujące

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. KrosnoCity.pl

13 marca krośnieński urząd miasta ogłosił, że "głosami mieszkańców, w tym roku na krośnieńskim rynku nie będzie palmy wielkanocnej". Okazuje się, że głosowanie nie miało decydującego wpływu.

REKLAMA


W środę, 13 marca krośnieński magistrat ogłosił wyniki "głosowania w sprawie palmy", informując, że większość głosujących była przeciwko montowaniu palmy wielkanocnej na Rynku.

Informowaliśmy o tym tutaj: Krosno: użytkownicy Facebooka decydują

Większość głosów oddano w serwisie społecznościowym Facebook (należącym do spółki z Kalifornii). Użytkownicy Facebooka mogli głosować pod trzema "postami" opublikowanymi przez Miasto.

Nasza redakcja zgłosiła kilka pytań i wątpliwości co do sposobu przeprowadzenia głosowania. Zapytaliśmy między innymi o to, jak weryfikowano, czy głosy nie pochodzą z fałszywych kont, czy głosujący są mieszkańcami Krosna, a także czy taki sposób zbierania opinii nie dyskryminuje osób, które nie korzystają z usług Facebooka.

Otrzymaliśmy odpowiedź:

- Głosy internautów miały znaczący ale nie decydujący wpływ przy podejmowaniu decyzji odnośnie palmy. Nie miały one rangi np. konsultacji społecznych. Ankieta miała wywołać dyskusję, co do potrzeb i opinii mieszkańców, turystów, a także osób z poza naszego miasta. Nie było więc potrzeby weryfikacji głosujących - odpowiada Joanna Sowa, rzecznik prezydenta Krosna.

Oznacza to, że od razu założono, że będą głosować też osoby spoza naszego miasta. Wiadomo też (i łatwo to sprawdzić na FB), że w głosowaniu pod trzema różnymi postami brały udział te same osoby. Oznacza to, że jedna osoba mogła głosować wielokrotnie.

Pozostaje pytanie: czy takie głosowania powinny mieć wpływ na decyzje rządzących?

pd

  • autor: pd

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?