Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Święta nie będą należały do najpogodniejszych. Okresami popada i wzrośnie prędkość wiatru

Wielkanoc deszczowa, z niskim ciśnieniem. Okresami dokuczy porywisty wiatr. Wielkanoc deszczowa, z niskim ciśnieniem. Okresami dokuczy porywisty wiatr. Fot. PixaBay

Zbliżająca się Wielkanoc nie będzie ani bardzo zimna, ani wybitnie ciepła - będą panowały temperatury zupełnie normalne dla początku kwietnia. W niektórych mediach pojawiła się ostatnio pewna moda na porównywanie temperatur wielkanocnych i bożonarodzeniowych - w naszym przypadku nie odbiegną one zbytnio od tych, które notowaliśmy w trakcie świąt grudniowych. Znajdziemy pod wpływem niżu, który przejdzie przez nasz kraj, przynosząc niestety chmury z opadami, niskie ciśnienie i porywisty wiatr. W Wielkanoc dominować będą opady ciągłe, w Poniedziałek Wielkanocny raczej przelotne. Po świętach natomiast znaczne ocieplenie, ale o tym więcej za trzy dni.

REKLAMAW nocy z piątku na sobotę (30/31 marca 2018) będziemy w zatoce rozległego niżu znad Anglii i związanego z nią ciepłego frontu atmosferycznego. Z południowego zachodu napłynie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże, lokalnie niewykluczony przelotny deszcz. Temperatura minimalna od 6°C do 7°C. Wiatr słaby, południowo-wschodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1009 hPa i będzie spadać.

W sobotę w ciągu dnia (31 marca 2018) będziemy pod wpływem wtórnego ośrodka niskiego ciśnienia, który znad Czech dotrze nad zachodnią Polskę. Z południowego zachodu napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie całkowite, okresami możliwy słaby deszcz. Temperatura maksymalna od 11°C do 12°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowy i południowo-wschodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1002 hPa, będzie spadać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z soboty na niedzielę (31 marca 2018/1 kwietnia 2018) będziemy pod wpływem niżu znad Polski, zaś nad ranem od zachodu zacznie nasuwać się strefa chłodnego frontu atmosferycznego. Pozostaniemy jeszcze w ciepłym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie całkowite, opady deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym. Temperatura minimalna od 5°C do 6°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 995 hPa, będzie powoli spadać.

W niedzielę w ciągu dnia (1 kwietnia 2018) pozostaniemy pod wpływem tego samego niżu, który odsuwać się będzie na wschód - nad Białoruś. Z północnego zachodu napływać zacznie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie całkowite, opady deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym. Temperatura maksymalna od 5°C do 6°C, wystąpi rano. Wiatr umiarkowany, porywisty, północno-zachodni. Widzialność umiarkowana poprawiająca się po południu do dobrej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 996 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z niedzieli na poniedziałek (1/2 kwietnia 2018) pozostawać będziemy w zasięgu tego samego niżu, którego centrum odsunie się nad Estonię. Z północnego zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Temperatura minimalna od 2°C do 3°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1001 hPa, będzie wzrastać.

W poniedziałek w ciągu dnia (2 kwietnia 2018) będziemy w tylnej części niżu znad Europy Północno-Wschodniej, dopiero późnym popołudniem rozbudowywać się zacznie klin wyżu znad Bałkanów. Z północnego zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Lokalnie niewykluczone przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 6°C do 7°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, pod wieczór słabnący, z kierunków zachodnich. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1010 hPa, będzie wzrastać. Warunki biometeorologiczne obojętne i niekorzystne.

ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj