KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Mieszkańcy Leżajska kultywują lokalne tradycje przy wsparciu Grupy Żywiec

Mieszkańcy Leżajska kultywują lokalne tradycje przy wsparciu Grupy Żywiec Fot. archiwum

Udział w konkursie robotyki, atrakcyjne warsztaty kształtujące wiedzę i umiejętności mieszkańców miasta - to tylko kilka z projektów, które zostały z sukcesem zrealizowane przez organizacje pozarządowe z Leżajska i okolic w celu rozwoju lokalnej społeczności i promocji odpowiedzialnej konsumpcji alkoholu. Realizacja projektów była możliwa dzięki konkursowi grantowemu w ramach Funduszu Społecznego Grupy Żywiec.

REKLAMA


Inicjatywy podjęte przez takie organizacje jak Parafia pod Wezwaniem Zwiastowania NMP w Leżajsku "Akademia Odkrywcy", Gimnazjalne Stowarzyszenia Razem "Klub młodych inżynierów", GOK Leżajsk "Razem dla innych", OSP w Giedlarowej "Na Zdrowie!", Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Wierzawice "Stop pijanym kierowcom!", Miejskie Centrum Kultury "Jarmark Świąteczny w Leżajsku", Gmina Leżajsk – Program Profilikatyki Zintegrowanej "Archipelag Skarbów" oraz "Debata", Towarzystwo społeczno-kulturalnego Leliwa "Na góralską nutę", Stowarzyszenie Nie Dzieli Nas Nic "Sport osób niepełnosprawnych sposobem na bezpieczny wypoczynek", UKS Barka Maleniska "Promocja odpowiedzialnej sprzedaży i konsumpcji alkoholu" spotkały się z dużym zainteresowaniem mieszkańców.

Jedna z ciekawszych inicjatyw pierwszej edycji Funduszu to program "Klub Młodych Inżynierów". W ramach programu Gimnazjalne Stowarzyszenie Razem wspiera uczniów Miejskiego Gimnazjum w Leżajsku w realizacji ich pasji i zainteresowań. Dzięki pieniądzom z Funduszu Społecznego Grupy Żywiec udało się dofinansować udział miłośników robotyki w Europejskich Eliminacjach Konkursu Budowy i Programowania Robotów Botball 2017.

- Początkowo ze względu na to, że eliminacje do konkursu odbyły się za granicą - w Bułgarii, udział w zawodach wydawał się odległym marzeniem uczniów, jednak dzięki wsparciu Grupy Żywiec stał się możliwy. Uczniowie wystartowali w międzynarodowym wydarzeniu, reprezentując nasze miasto i zdobywając ogromne doświadczenie, które z pewnością zaprocentuje w przyszłości - mówi Władysław Pyż, prezes stowarzyszenia.

Inny interesujący projekt został zrealizowany przez Parafię Zwiastowania NMP w Leżajsku. "Akademia Odkrywcy" to inicjatywa, która okazała się wielkim sukcesem, ciesząc się dużym zainteresowaniem ze strony lokalnej społeczności. Młodzież z okolicy miała możliwość uczestniczenia w wybranych zajęciach edukacyjnych w takich obszarami jak plastyka, muzyka, język angielski, sport, kulinaria, czy teatr.

- Tego rodzaju inicjatywy są wyjątkowo ważne dla dzieci i młodzieży, ponieważ umożliwiają rozwijanie ich zainteresowań. Warsztaty stanowią atrakcyjną, alternatywną formę spędzania wolnego czasu, która dodatkowo rozwija talent młodych mieszkańców naszego miasta - dodaje Joanna Banaś, współorganizatorka akademii.

- Bardzo nas cieszy, że możliwość zgłoszenia projektu do realizacji w ramach Funduszu Społecznego Grupy Żywiec spotkała się z tak dużym zainteresowaniem i że możemy wspólnie angażować mieszkańców do współpracy na rzecz promocji lokalnej tradycji. Jako producent piwa szczególnie zadowoleni jesteśmy z faktu, że Fundusz przyczynia się do współpracy w obszarze edukacji na temat odpowiedzialnej konsumpcji alkoholu. W tej edycji udało się zrealizować wiele ciekawych inicjatyw i mamy nadzieje, że podobnie będzie w kolejnej edycji, która ruszy w połowie tego roku - podsumowuje Magdalena Brzezińska, kierownik działu korporacyjnego w Grupie Żywiec S.A.

Kolejna edycja programu grantowego Grupy Żywiec odbędzie się jeszcze w tym roku. Informacje na ten temat pojawią się już wkrótce na stronie: www.grupazywiec.pl

as | hkstrategies

  • autor: as | hkstrategies

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?