KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Jesień 2017 z Telewizją Rzeszów

Jesień 2017 z Telewizją Rzeszów Fot. archiwum TVP3 Rzeszów

Z myślą o swoich widzach TVP3 Rzeszów przygotowała na jesień sporo nowych propozycji społecznych, gospodarczych, kulturalnych, przyrodniczych i historycznych. Na antenie pojawi się cykl związany z przypadającą w przyszłym roku 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Miłośnicy podkarpackiej przyrody zaproszeni zostaną na wędrówki po podkarpackich lasach i bieszczadzkich połoninach. Dla młodszych widzów powstaje magazyn o ciekawostkach ze świata gier komputerowych. Wizytówką stacji jak zawsze będą rozbudowane programy informacyjne, ze szczególnym uwzględnieniem spraw interwencyjnych.

REKLAMA


Informacja i kontakt z widzami
Najświeższe informacje z całego województwa będzie można zobaczyć w "Aktualnościach" - sztandarowym programie TVP3 Rzeszów, emitowanym codziennie o 18.30, 20.00 i 21.30. Dziennikarze relacjonować będą najważniejsze wydarzenia społeczne, gospodarcze, polityczne i imprezy kulturalne. Redakcja stawia na bliższy kontakt z widzami. Po przerwie do wtorkowych i czwartkowych wydań powrócił blok interwencyjny. Ciągnące się przez lata przeprawy z urzędami, absurdalne rozwiązania komunikacyjne, walka o zdrowie i lepszy byt, to przykłady spraw, które mieszkańcy Podkarpacia zgłaszają do TVP3 Rzeszów.

- Zachęcamy naszych widzów do przesyłania spraw interwencyjnych. Czekamy także na zdjęcia, filmy i propozycji tematów z różnych dziedzin życia, które będzie można wykorzystać w programie. Prosimy o kontakt telefoniczny, mailowy, listowny, a także  poprzez media społecznościowe - mówi Ilona Małek, szefowa "Aktualności".

W "Aktualnościach" nie zabraknie informacji ze świata podkarpackiego sportu, a w piątkowych wydaniach zapowiedzi najciekawszych weekendowych wydarzeń.

- Podczas emisji "Aktualności" i prognozy pogody Telewizja Rzeszów jest najchętniej oglądaną stacją telewizyjną na terenie województwa podkarpackiego. W regionie nie mogą się z nami równać nawet wielkie anteny ogólnopolskie. Główne wydanie "Aktualności", o 18.30 ogląda do 170 tys. osób. Ten program to podstawowe źródło informacji o Podkarpaciu - mówi Józef Matusz, dyrektor - redaktor naczelny TVP3 Rzeszów.

Tematyka społeczna
Jesienią Telewizja Rzeszów będzie promować inicjatywy mające wpływ na życie mieszkańców Podkarpacia. Jedną z nowości jest program "Społeczne Podkarpacie" przedstawiający działalność podmiotów ekonomii społecznej, których na Podkarpaciu jest już kilkaset. Jego autorka Anna Tomczyk dociera tam, gdzie tworzone są miejsca pracy lub rehabilitacji dla osób niepełnosprawnych, wykluczonych społecznie czy długotrwale bezrobotnych. Od 20 września w każdą środę o 19.15 przedstawiane są historie ludzi, którzy dzięki wsparciu odmieniają swoje życie. Program jest tłumaczony na język migowy.

Społeczne inicjatywy są także tematem realizowanego od lipca cyklu "PROWadzimy na starcie" przedstawiającego Lokalne Grupy Działania. Program pokazuje jak dzięki kreatywności społeczności lokalnych zmienia się życie mieszkańców podkarpackich wsi i jakie korzyści wynikają z wykorzystania środków unijnych. Można go oglądać w każdą środę o 21.00.

Ekologia i przyrodnicze skarby Podkarpacia
W związku z wejściem w życie uchwały antysmogowej, TVP3 Rzeszów od października w Magazynie ekologicznym będzie wyjaśniać co to oznacza dla zwykłego mieszkańca. W programie powstającym we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego eksperci pokażą jak zanieczyszczone jest województwo.

W nowych odcinkach programu "Ścieżką przez las" dowiemy się m.in., że najpotężniejsze dęby w Polsce rosną na Podkarpaciu, poznamy najciekawsze ostańce skalne i powędrujemy szlakiem leśnych kapliczek. Jesienią w TVP3 Rzeszów będzie można zobaczyć także cykl filmów edukacyjnych przedstawiających walory przyrodnicze i sposoby ochrony flory i fauny Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Premiery obu cykli w listopadzie.

Historia
W związku z przypadającą w przyszłym roku 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości TVP3 Rzeszów we współpracy z Polskim Radiem Rzeszów przygotuje kalendarium historyczne. Od 11 listopada b.r. przez kolejne 12 miesięcy przypominane będą ważne wydarzenia, działania wojenne i dyplomatyczne, które doprowadziły do tego, że Polska po ponad 120 latach powróciła na mapę Europy.

Dużo historii, nowszej i starszej, losy ludzi z Podkarpacia także w reportażach i filmach dokumentalnych emitowanych m.in. we wtorki w cyklu "Wieczór z reportażem i dokumentem". Publicyści TVP3 Rzeszów zajmą się takimi tematami jak zniszczenie Jasła w czasach II wojny światowej  czy historią budowniczego Huty Stalowa Wola.

Informatyka i regionalny biznes
Z myślą o młodych widzach Telewizja Rzeszów we współpracy z firmą G2A przygotowuje "Magazyn komputerowy" prowadzony przez Karola Jacewicza – pasjonata gier i Mirosława Barana - ich doświadczonego twórcę i komentatora rozgrywek esportowych. W co drugą niedzielę o 20.30 autorzy objaśniają zagadnienia dotyczące sprzętu i oprogramowania, przedstawiają nowości technologiczne, prezentują recenzje gier i pokazują niemały wkład podkarpackich firm w branżę rozrywki elektronicznej.

Od 27 września w TVP3 Rzeszów także program "Dobre, bo Polskie", a w nim ciekawe historie biznesowe z województwa podkarpackiego, prezentacje sylwetek przedsiębiorców stawiających na rozwój rodzimej myśli technicznej i kierujących się zasadami fair play. W cyklu m.in. historia Anny i Józefa Pałys z Ustrzyk Dolnych, którzy od rodzinnej firmy rozwinęli się w prężnie działającą spółkę produkującą okna i drzwi, a także liczący się w Europie producent izolatorów porcelanowych wysokich napięć z Boguchwały.

Znane i lubiane programy po wakacyjnej przerwie
Oprócz nowości, po wakacyjnej przerwie na antenę Telewizji Rzeszów powrócą lub będą kontynuowane znane programy takie jak "Popołudnie z TVP3 Rzeszów" - emitowany "na żywo" we wtorki i czwartki o 17.30 program goszczący artystów, społeczników i organizatorów imprez, cotygodniowa debata o sprawach którymi żyje region czyli "Konkrety i opinie" (w każdy poniedziałek o 20.30), prezentujące nowości ze świata podkarpackiej literatury "Miejsce do czytania" (trzecia sobota miesiąca o 19.00), poświęcone życiu stolicy województwa "Moje Miasto Rzeszów" (ostatnia sobota miesiąca o 19.00), przegląd życia kulturalnego regionu w "Magazynie kultury. Wstęp wolny" (co drugi wtorek o 20.30), "Stacja Rzeszów Główny" - program pokazujący co Rzeszów ma do zaoferowania młodym (w czwartki o 20.30), "Podkarpackie na weekend" - informator w którym Paweł Pezdan radzi jak aktywnie spędzić wolny czas (w czwartki o 19.15).

Emitowane będą także premierowe odcinki "Kwartetu" - magazynu poświęconego atrakcjom turystycznym państw Czwórki Wyszehradzkiej oraz programu "Europejczycy"- międzynarodowego projektu pokazującego codziennie problemy mieszkańców regionów Europy (naprzemiennie w piątki o 20.45). W listopadzie na antenie ponownie pojawi się Artur Andrus z cyklem "Z Andrusem po Galicji", który odwiedzi m.in. Kolbuszową i Leżajsk. Po dłuższej przerwie do TVP3 Rzeszów powraca także muzyka "na żywo". W soboty od 21.00 w ramach cyklu "Koncerty TVP3 Rzeszów" będzie można oglądać rejestrowane w studiu koncerty np. zespołu PIOTR NOWAK BAND.


Programy w paśmie regionalnym TVP3 Rzeszów Jesień 2017

Aktualności | codziennie o godz. 18.30, 20.00 i 21.30
Dziennik Telewizji Rzeszów, którego wydanie o 18.30 ogląda nawet 170 tys. osób. Ubiegłoroczny zwycięzca Przeglądu i Konkursu Dziennikarskiego Oddziałów Terenowych TVP w kategorii najlepszy regionalny program informacyjny. Najświeższe doniesienia z regionu, relacje z wydarzeń gospodarczych, społecznych, politycznych, imprez kulturalnych, a także życie zwykłych ludzi. Po wakacjach w każdy wtorek i czwartek w specjalnym bloku interwencyjnym przedstawiane są trudne do rozwiązania sprawy mieszkańców województwa. Na sygnały od telewidzów reporterzy czekają w poniedziałki, środy i piątki w godz. 18.30-19.30 i we wtorki i czwartki od 19.00 do 19.30 pod numerem telefonu (17) 86 13 317. Sprawy można zgłaszać również mailowo pisząc na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , a także przesyłając wiadomość na skrzynkę profilu stacji na Facebooku @tvp.rzeszow

Dziennikarze "Aktualności" przygotowują tematy, które pojawiają się w ogólnopolskich stacjach i programach TVP. Już w listopadzie relacjonować będą Kongres 590 w podrzeszowskiej Jasionce. "Aktualności" to także informacje ze świata podkarpackiego sportu, a w piątki zapowiedzi najciekawszych wydarzeń weekendowych. Po każdym wydaniu emitowana jest prognoza pogody dla województwa podkarpackiego.

Społeczne Podkarpacie | w środy o godz. 19.15
Program przedstawiający działalność podmiotów ekonomii społecznej, których na Podkarpaciu jest już kilkaset. Anna Tomczyk dociera tam, gdzie powstają miejsca pracy lub rehabilitacji dla osób niepełnosprawnych, długotrwale bezrobotnych czy wykluczonych społecznie. Pokazuje historie ludzi, którzy dzięki wsparciu odmieniają swoje życie.

PROWadzimy na starcie | w środy o godz. 21.00
Program Małgorzaty Bożek w którym prezentuje Lokalne Grupy Działania z województwa podkarpackiego. Pokazuje jak dzięki ludzkiej kreatywności zmienia się podkarpacka wieś, jakie korzyści z wykorzystania środków unijnych wynikają nie tylko dla beneficjentów, ale i osób, które znajdą pracę w nowych przedsiębiorstwach.

Magazyn ekologiczny | od października
Program o charakterze informacyjno-prewencyjnym przygotowywany we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego w związku z wejściem w życie uchwały antysmogowej. Autorzy i eksperci pokażą, co oznacza ona dla zwykłych mieszkańców oraz przedstawią informacje o zanieczyszczeniu powietrza na Podkarpaciu i sposobach walki z tym problemem.

Ścieżką przez las | od listopada
Program realizowany we współpracy z Lasami Państwowymi w którym znany leśnik i regionalista Edward Marszałek prezentuje przyrodnicze i kulturowe bogactwo polskich lasów. W nowych odcinkach opowie m.in. o historii i architekturze leśnych kapliczek, o podkarpackich dębach i słynnych ostańcach skalnych.

Bieszczadzki Park Narodowy - nasze wspólne dziedzictwo | od listopada
Cykl filmów edukacyjnych, które zainteresują młodszych i starszych odbiorców. Przedstawią w interesujący i przystępny sposób najistotniejsze walory przyrodnicze Bieszczadzkiego Parku Narodowego i sposoby ich ochrony.

Kalendarium historyczne | od 11 listopada
Krótki program tworzony we współpracy z Polskim Radiem Rzeszów w związku z przypadającą w przyszłym roku 100 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Od 11 listopada przez kolejne 12 miesięcy przypominane będą ważne wydarzenia z kart historii, działania wojenne i dyplomatyczne, które doprowadziły do tego, że Polska po ponad 120 latach powróciła na mapę Europy.

Magazyn komputerowy | w co drugą niedzielę o godz. 20.30
Najciekawsze wiadomości ze świata gier wideo podane w przystępnej formie. Autorzy objaśniają zagadnienia dotyczące sprzętu i oprogramowania, przedstawiają nowinki technologiczne, prezentują recenzje gier i pokazują wkład Podkarpacia w branżę rozrywki elektronicznej. Program realizowany wspólnie przez TVP3 Rzeszów i firmę G2A prowadzony przez pasjonatów i twórców gier komputerowych.

Dobre, bo Polskie! | w środy o godz. 21.15
Program przedstawiający ciekawe historie biznesowe z województwa podkarpackiego. Jego formuła ukierunkowana jest na prezentację sylwetek przedsiębiorców świadomie prowadzących swoje firmy, ale przede wszystkim kierujących się w biznesie zasadami fair play.

Konkrety i opinie | w poniedziałki o godz. 20.30
Program w formie debaty, w którym prowadzący Grzegorz Boratyn i zaproszeni goście dyskutują na aktualne tematy z dziedziny gospodarki, biznesu i polityki społecznej.

Popołudnie z TVP3 Rzeszów | program "na żywo" we wtorki i czwartki o godz. 17:30
W programie, prowadzący goszczą organizatorów  ciekawych wydarzeń i zdolnych mieszkańców Podkarpacia – twórców, artystów, animatorów życia społecznego i kulturalnego. W "Popołudniu z TVP3 Rzeszów" można zobaczyć także premierowe teledyski i relacje z imprez.

Podkarpackie na weekend | w czwartki o godz. 19.15
Program Pawła Pezdana w którym radzi jak aktywnie spędzić weekend na Podkarpaciu. Prezentuje ciekawe miejsca, rekomenduje imprezy sportowe i kulturalne udowadniając, że każda pora roku może być ciekawa.

Sportowe wydarzenia | w niedziele o godz. 21:00
Relacje dziennikarza sportowego TVP3 Rzeszów Mirosława Pęcaka z najważniejszych rozgrywek sportowych w regionie.

Moje Miasto Rzeszów | w ostatnią sobotę miesiąca o godz. 19:00
Program prezentujący dynamikę rozwoju stolicy województwa podkarpackiego. Beata Wolańska przedstawia w nim realizowane inwestycje, plany i koncepcje mające wpływ na miasto i jego mieszkańców.

Magazyn Kultury - Wstęp Wolny | w co drugi wtorek o godz. 20.30
Przegląd informacji z kulturalnego kręgu Podkarpacia. Anna Sabat przedstawia w nim relacje z koncertów, wystaw, premier teatralnych, prowadzi rozmowy z artystami.

Stacja Rzeszów Główny | w czwartki o godz. 20:30
Cotygodniowy przegląd wydarzeń kulturalnych, muzycznych, rozrywkowych Rzeszowa. Pokazuje co stolica Podkarpacia ma do zaoferowania młodym.

Miejsce do czytania | trzecia sobota miesiąca o godz. 19:00
Autorski program Beaty Pardel i Grzegorza Boratyna o literaturze, książkach i wydawnictwach w regionie. Spotkania z autorami z Podkarpacia, których twórczość wypada poznać. Rekomendacje i recenzje.

Kwartet | w co drugi piątek o godz. 20:45
Magazyn państw Czwórki Wyszehradzkiej. Każdy odcinek poświęcony jednemu tematowi pokazanemu z perspektywy dziennikarzy z Polski, Czech, Słowacji i Węgier. W najnowszych odcinkach prezentowane będą atrakcyjne turystycznie miejsca, sposoby ochrony dziedzictwa, przywracanie do życia dawnych upraw i sadów.

Europejczycy | w co drugi piątek o godz. 20.45
Międzynarodowy projekt pokazujący problemy mieszkańców Europy takie jak nielegalni imigranci, niż demograficzny czy bezrobocie.

Magazyn katolicki | w piątki o godz. 18.00
Program ks. Józefa Brzostowskiego przedstawiający ważne uroczystości w życiu kościoła na Podkarpaciu, miejsca kultu, historie świętych i błogosławionych, rozmowy z wiernymi i duszpasterzami.

Oferta TVP3 Rzeszów do także liczne programy w paśmie wspólnym dla 16 oddziałów TVP. Są wśród nich programy sportowe, magazyny informacyjne, publicystyczne i tematyczne.

mm
Fot. archiwum TVP3 Rzeszów

  • autor: mm

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?