KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Superkontrola CBA na Podkarpaciu

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. KrosnoCity.pl

Centralne Biuro Antykorupcyjne prowadzi kontrole w we wszystkich urzędach marszałkowskich w Polsce. Kontrolowane jest również Podkarpacie. Pod lupą znalazło się dysponowanie środkami unijnymi.

REKLAMA


Szczególnemu badaniu CBA będą podlegać programy, w których beneficjentami są same urzędy marszałkowskie.

- Chodzi o te wielkie pieniądze z programów unijnych, które urząd marszałkowski przyznawał sam sobie,  sam je realizował  i później sam rozliczał - informuje Wydział Komunikacji Społecznej CBA.

Kontrole CBA obejmują m.in. przestrzeganie prawa zamówień publicznych, zasad konkurencyjności, dotrzymywanie harmonogramu realizacji projektu, weryfikację zmian w projekcie, poprawność dokonywania płatności, osiąganie wskaźników (czyli rezultatu i produktu) zadeklarowanych we wniosku o dofinansowanie czy weryfikację przedstawianych do refundacji kosztów kwalifikujących się do objęcia wsparciem unijnym.

Równolegle do wszczynanych postępowań kontrolnych przeprowadzane będą przez CBA analizy oświadczeń o stanie majątkowym marszałków województw.

Ponadto CBA zapowiada, że w razie wykrycia nieprawidłowości, możliwe jest rozszerzenie zakresu kontroli.

Podkarpacki urząd marszałkowski odniósł się do prowadzonej kontroli.

- W urzędzie marszałkowskim województwa podkarpackiego w Rzeszowie trwa kontrola prowadzona przez pracowników Centralnego Biura Antykorupcyjnego. W upoważnieniu do kontroli, które otrzymał urząd marszałkowski podana jest data 9 sierpnia, jako czas jej zakończenia. Do czasu zakończenia kontroli nie możemy udzielać informacji o jej przebiegu. Oczywiście urzędnicy dostarczą kontrolującym wszystkich wymaganych dokumentów oraz informacji i wyjaśnień - stwierdza rzecznik urzędu marszałkowskiego, Tomasz Leyko.

Informacji o efektach kontroli można spodziewać się po 9 sierpnia.

pd

  • autor: pd

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?