KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Odnowione zbiory kartograficzne w rzeszowskiej bibliotece

Sezon turystyczny trwa. Wypożyczalnia główna Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie na przełomie roku 2015/2016 odnowiła swoje zbiory kartograficzne i wzbogaciła je o kilkaset najbardziej aktualnych map i planów. Będą one szczególnie przydatne podczas urlopowych wyjazdów i wojaży turystycznych. Obejmują najciekawsze i najczęściej odwiedzane miasta, kraje i krainy geograficzne Polski, Europy i świata.

REKLAMA


O atrakcyjności nowych zbiorów świadczy liczba ich wypożyczeń w bieżącym roku, która już w pierwszym półroczu 2016 r. znacznie przekroczyła liczbę wypożyczonych map w całym ubiegłym roku.

Na uwagę zasługują wydawnictwa będące wyjątkowym połączeniem mapy i przewodnika turystycznego wydane przez ExpressMap Polska sp. z o.o., a takich map zakupiono najwięcej. Ukazały się one w kilku seriach: 2 w 1 przewodnik i mapa, Comfort! Map & Guide: mini przewodnik, Comfort! Map & Guide.

Godne polecenia są również aktualne plany miast wydane przez wydawnictwo Demart SA w serii "City Plus" zawierające kilka planów na jednym arkuszu dwustronnym. W ten sposób oferujemy naszym użytkownikom zbiór kartografii wzbogacony o nowe plany ponad 124 polskich miast.

Ciekawą ofertę stanowią mapy turystyczno-krajoznawcze i przyrodnicze wraz z przewodnikami po parkach narodowych, krajobrazowych i kompleksach leśnych.

W każdym wydawnictwie zadbano o bogatą treść turystyczną i opisy kilkudziesięciu najatrakcyjniejszych miejsc, a także przydatne informacje praktyczne o godzinach otwarcia obiektów, cenach biletów, transporcie, kuchni regionalnej, zakupach, danych teleadresowych czy najciekawszych cyklicznych imprezach w danym mieście i regionie. Atrakcje z przewodnika są ponumerowane i zaznaczone na mapie. Mapy turystyczne zawierają szlaki piesze z czasami przejść, ścieżki dydaktyczne, szlaki rowerowe i konne, propozycje najciekawszych wycieczek górskich oraz plastyczną rzeźbę terenu. Większość map i planów to mapy wygodne w składaniu i trwałe, bo laminowane.

wr, łk

  • autor: wr, łk

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?