KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

WiMBP Rzeszów: spotkanie autorskie z Janem Tulikiem

Rzeszowska biblioteka zaprasza 23 listopada na spotkanie autorskie z poetą, prozaikiem, eseistą Janem Tulikiem. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

REKLAMA


Jan Tulik - poeta, prozaik, eseista. Autor dziewięciu zbiorów wierszy, w tym wyborów poezji "Kaligrafia zdziwienia" (Biblioteka "Frazy", 2011) i "Poezje wybrane" (seria "Biblioteka Poetów", LSW, 2012). Opublikował powieści: "Doświadczenie" (nagroda wyd. MAW, 1986) i "Furta" (Nagroda Fundacji Kultury, 2001), zbiór opowiadań "Gry nieużyteczne" oraz dramat "Kontynenty" (w repertuarze krakowskiego Teatru bez Rzędów). Ukazały się również "Na Puszczy. Legenda o Janie z Dukli" oraz "Legendy. Krosno i okolice" (legendy literackie oraz reportaże o miejscach literackich Podkarpacia, wydane także w formie audiobooku przez WiMBP w Rzeszowie). Jest autorem monografii o wynalazcy Janie Szczepaniku i eseju o życiu i twórczości Franciszka Pika-Mirandoli, esejów, recenzji, artykułów o tematyce kulturalnej i słuchowisk radiowych.

Za twórczość literacką otrzymał nagrody ogólnopolskie i lokalne, w tym, m.in.: im. S. Piętaka, im. R. Milczewskiego-Bruno, Fundacji Kultury oraz nagrody miast Rzeszowa i Krosna. Ceni sobie przyznany mu Srebrny Medal Gloria Artis. Mieszka w Miejscu Piastowym na Podkarpaciu. W tym roku ukazały się dwie poetyckie książki J. Tulika (oprócz 3 wydania "Sonetów na użytek domowy"): zbiór wierszy "Nocny deszcz" (Biblioteka Miejstecka, t. 2) i poemat "Trzewiczek Amalii albo umarłych z żywymi obcowanie" ("Fraza").

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna
Rzeszów, ul. Sokoła 13
23 listopada 2016 r. godz. 17.00
Wstęp: wolny!

Wydarzenie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

łk/red.

  • autor: łk/red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?