Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Zabawki naszych rodziców i dziadków. Wystawa w Muzeum Dobranocek

Rzeszowskie Muzeum Dobranocek zaprasza na wystawę czasową "Zabawki naszych rodziców i dziadków". Otwarcie już 20 grudnia o godzinie 9:30.

REKLAMANa wystawie w Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy w Rzeszowie prezentowane będą eksponaty rzeszowskiego kolekcjonera Mariusza Kmity, oraz zbiory udostępnione dzięki uprzejmości Muzeum Etnograficznego im. F. Kotuli w Rzeszowie i Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej.

Na ekspozycji zobaczymy armię ołowianych żołnierzyków, gry planszowe i zręcznościowe, klocki, zabawki mechaniczne, przybory do majsterkowania, różnego rodzaju pojazdy, zestawy małego lekarza i chemika, małą pocztę, a nawet miniaturowe mebelki dla lalek.

- Zaprezentujemy polskie i zagraniczne cuda techniki zabawkarskiej - każdy znajdzie tu coś interesującego dla siebie. W czasie trwania wystawy prowadzona będzie zbiórka zabytkowych zabawek na rzecz Muzeum Zabawek z Duszą, które kolekcjoner planuje otworzyć w przyszłości - informuje Beata Mianowska z Muzeum Dobranocek.

Mariusz Kmita
Absolwent PLSP w Rzeszowie, z zawodu technik metaloplastyk. Realizator wystaw, konkursów modelarskich. Jego zbiory można było podziwiać na wystawie: "Zabawki z duszą" w Muzeum Etnograficznym w Rzeszowie, a także na wystawie w Mielcu. Brał udział w audycjach o zabawkach i zabawach PRL. Jest autorem publikacji Zeszyty "Zabawki PRL-u".

Wystawę będzie można zwiedzać od 20 grudnia 2016 do 17 marca 2017. 20 grudnia - wstęp wolny.

red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj