KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Finałowy koncert Plebiscytu Muzycznego Werbel 2016 oraz koncert Anity Lipnickiej w rzeszowskim klubie LUKR

Anita Lipnicka Anita Lipnicka Fot. materiały prasowe

31 marca w klubie Lukr w Rzeszowie odbędzie się finałowy koncert plebiscytu „Nagroda muzyczna Polskiego Radia Rzeszów Werbel 2016” połączony z uroczystym wręczeniem statuetek. Koncert uświetnią występy Anity Lipnickiej oraz tegorocznych laureatów.

REKLAMA


Nagroda jest przyznawana w dwóch kategoriach: Nagroda Muzyczna Polskiego Radia Rzeszów Werbel 2016 oraz Nagroda Słuchaczy Polskiego Radia Rzeszów.
 
Nagrodę słuchaczy zdobyła płyta zespołu Rage "Synestezja". Natomiast główną nagrodę jury przyznało rzeszowskiemu zespołowi The Freeborn Brothers za album "Theatro Ridiculous".

Statuetkę "Werbla" zespoły odbiorą podczas finałowego koncertu 31 marca o godzinie 20 w klubie LUKR w Rzeszowie. Koncert laureatów będzie transmitowany na antenie Polskiego Radia Rzeszów i na stronie internetowej www.radio.rzeszow.pl.
 
Całość uświetni koncert Anity Lipnickiej "Na Osi Czasu". Możemy zdradzić, że w repertuarze znalazły się największe przeboje śpiewane przez Anitę na przestrzeni dwudziestu dwóch lat jej działalności artystycznej we wszystkich konfiguracjach, a więc z płyt solowych i z repertuaru Varius Manx. Podczas koncertów będzie można również usłyszeć kilka utworów premierowych. Artystka łącznie na koncie ma jedenaście nagranych albumów sprzedanych w 2 milionach egzemplarzy oraz wiele prestiżowych nagród fonograficznych.
 
W 1996 r. opuściła na kilka lat kraj, by zamieszkać w Londynie. W tym czasie z powodzeniem kontynuowała karierę solową, wydając kolejno trzy albumy pod własnym nazwiskiem nagrane w Anglii z udziałem tamtejszych muzyków sesyjnych.

W 2002 roku artystka nawiązała współpracę z Johnem Porterem, Walijczykiem od ponad 20 lat mieszkającym w Warszawie, cieszącym się opinią kultowej postaci polskiej sceny niezależnej. Pomimo różnych doświadczeń i odrębnej artystycznej przeszłości, oboje stworzyli udany duet cieszący się uznaniem krytyków oraz szerokiej publiczności.

Ich pierwszy wspólnie zrealizowany projekt zatytułowany "Nieprzyzwoite piosenki" (Indecent Songs), powstawał przez blisko rok w Londynie. Singiel "Bones of Love" promujący to wydawnictwo błyskawicznie podbił listy przebojów, a płyta zyskała status 'platynowej' i została nagrodzona  między innymi statuetką Fryderyk 2003 (najważniejsza nagroda polskiej fonografii) w kategorii "Najlepszy album roku”.
 
Obecnie artystka pracuje nad kolejną solową płytą, której premiera jest przewidziana na jesień 2017. Do rozgłośni radiowych trafił utwór "Ptasiek" będący zwiastunem nowej płyty, który z miejsca uplasował się na wysokich pozycjach list przebojów (trzy miesiące w pierwszej dziesiątce LP 3), a teledysk od premiery na Youtube ma ponad milion odsłon.

Piosenka jest adaptacją utworu "Bluebeard" autorstwa Ś.P. Nicka Talbota (aka Gravenhurst), do którego Anita dopisała polskie słowa. Utwór został dedykowany samemu kompozytorowi, kultowej postaci niezależnej sceny brytyjskiej, którego twórczość była dla Anity źródłem inspiracji, a z którym artystka nawiązała swego czasu muzyczną przyjaźń i współpracę, jaka nie doszła ostatecznie do skutku z powodów losowych.
 
Bilety są dostępne na www.lukr.club, www.kupbilecik.pl oraz w punkcie INFO w Millenium Hall (Rzeszów, ul. Kopisto 1). Cena w przedsprzedaży: 30 złotych, w dniu koncertu: 40 złotych.

Finałowy koncert Plebiscytu Muzycznego Polskiego Radia Rzeszów Werbel 2016.
Koncert gwiazdy wieczoru - Anity Lipnickiej.
Millenium Hall / Klub Lukr
Rzeszów, ul. Kopisto 1
31 marca 2017
Otwarcie drzwi o godzinie 19:00. Początek koncertu: 20.

ks/prr/red.

  • autor: ks/prr/red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?