KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

"Świat według Łukasza" - film krośnianina na pokazie w Rzeszowie

"Świat według Łukasza" - film krośnianina na pokazie w Rzeszowie Fot. Podkarpacka Kronika Filmowa

7 kwietnia w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie przy ul. Okrzei 7 odbędzie się pokaz filmów "Świat według Łukasza" i "A kapela gra do końca...", z udziałem twórców i bohaterów obu produkcji. Filmy powstały przy wsparciu województwa podkarpackiego, w ramach programu "Podkarpacka Kronika Filmowa".

REKLAMA


"Świat według Łukasza"
Film łączy w sobie portret niezwykłego naukowca i pasjonata - Łukasza Łuczaja (krośnianin) oraz efekty jego pracy popularyzatorskiej, edukacyjnej, dokumentacyjnej, a przede wszystkim wyjątkowych i nietuzinkowych działań służących ochronie i promocji przyrody regionu.
Wszystko co robi wynika nie tylko z naukowych zainteresowań, ale życiowej filozofii, dla której wybrał życie z rodziną z dala od centrów naukowych w symbiozie z podkarpacką przyrodą. W Rzepienniku koło Wojaszówki na 17 hektarach stworzył dziki ogród z dziesiątkami roślin, ziół i grzybów. Często są to gatunki ginące lub nieznane powszechnie, a wykorzystywane przez wieki przez mieszkańców tych terenów.

- scenariusz i reżyseria: Katarzyna Kotula, Piotr Socha,
- producent:. BM Production s.c. Maciej Dźwigaj, Katarzyna Kotula,
- czas trwania: 25 minut.

"A kapela gra do końca..."
Film przybliża postać Jerzego Dyni, redaktora muzycznego Telewizji Polskiej, etnografa od lat niestrudzenie dokumentującego folklor Podkarpacia, zwłaszcza w liczącej ponad pół tysiąca odcinków serii audycji telewizyjnych "Spotkanie z folklorem". Jego dorobek jest ogromny, a wkład w zachowanie dla następnych pokoleń dziedzictwa kultury ludowej regionu nieoceniony.
- scenariusz i reżyseria: Roland Dubiel,
- producent: A. W. Drukarnia 3D sp z o.o,
- czas trwania: 22 minuty.

Wstęp na premierę jest bezpłatny, ale ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, obowiązują zaproszenia. Można je odbierać od najbliższego poniedziałku w kasie Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie.

mk/red.

  • autor: mk/red.

1 komentarz

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?