KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

W Rzeszowie ruszyła "Galeria na płocie"

PODKARPACIE: "Bądź kobietą moich marzeń" - to wystawa prac Adeliny Kulmakhanovej, która inauguruje cykl ekspozycji plenerowych Rzeszowskiego Inkubatora Kultury. Pierwsza "Galeria na płocie" ruszyła już 22 czerwca. Wystawa znajduje się na fragmentach ogrodzenia przy wjeździe do siedziby Estrady Rzeszowskiej.

REKLAMA


W Rzeszowie pojawiła się niezwykle barwna i atrakcyjna wizualnie wystawa pt. "Bądź kobietą moich marzeń", która w subtelny sposób łączy wybrane kąski literackie z niebanalnym przekazem plastycznym, podkreślając jak istotną rolę pełnią w społeczeństwie kobiety.

Autorką prac jest Adelina Kulmakhanova. Pomimo młodego wieku rozpoczęła błyskawiczną, ale o twardym podłożu karierę. Urodzona w Kazachstanie w rodzinie artystycznej. Ojciec malarz, mama rysownik. Adelina szkoły plastyczne kończyła w San Petersburgu. Pracuje w Rosji, Kazachstanie, Włoszech i Francji. Szczególnie we Francji jej prace z serii plakatów, ilustracje książkowe, projekty mody spotkały się z dużym zainteresowaniem.

Galeria na płocie oficjalnie ruszyła od 22 czerwca 2017, jednakże przedpremierowo plansze z pracami artystki, której twórczość znana jest szerokiemu gronu mieszkańców Europy i były eksponowane m. in. W Rzymie czy Paryżu. Artystka poprowadzi także warsztaty tworzenia grafiki w ramach zbliżającego się Wschodu Kultury.

Plenerowe wystawy, to nowy pomysł Rzeszowskiego Inkubatora Kultury na zagospodarowanie szarych elementów rzeszowskiej przestrzeni codziennej, na którą z reguły nikt nie zwraca uwagi. Jest ona formą dialogu z mieszkańcami miasta w sposób nienachlany i zupełnie niezobowiązujący. Barwne prace rozświetlają okolicę oraz – z założenia – mają wywoływać uśmiech, ale i nakłaniać do refleksji.

Wystawę, która znajduje się przy ulicy Jagiellońskiej 24, wzdłuż wjazdu do siedziby Estrady Rzeszowskiej można będzie podziwiać do końca czerwca (a być może i jeszcze dłużej).

- Nie sposób jej przeoczyć, zwłaszcza jeśli planujecie Państwo odwiedzić pobliską galerię handlową. Tuż po zaparkowaniu lub po zakupach, przed wejściem do pojazdu zachęcamy gorąco do oglądania eksponowanych prac - mówi Artur Kawa z Estrady Rzeszowskiej.

red./RIK

  • autor: red./RIK

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?