KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

"Lato w regionach" TVP3 Rzeszów w "Lasach Bieszczadzkich"

Centrum Promocji Leśnictwa. Centrum Promocji Leśnictwa. Fot. archiwum TVP3 Rzeszów

8 lipca ogólnopolska TVP3 wyemituje kolejne odcinki programu "Lato w regionach" z Podkarpacia. Tym razem ekipa Telewizji Rzeszów odwiedzi Leśny Kompleks Promocyjny "Lasy Bieszczadzkie". W programie będzie mowa o bogatej faunie i florze  oraz atrakcjach kulturowych niższej części Bieszczadów.

REKLAMA


Leśny Kompleks Promocyjny "Lasy Bieszczadzkie" utworzono w 2011 r. na terenie Nadleśnictw Stuposiany, Lutowiska i Cisna. W 2015 roku został on powiększony o teren Nadleśnictwa Baligród i kolejne części (obręby) Nadleśnictw Lutowiska i Cisna. Jego obszar mierzy 69,5 tys. ha. Zadaniem LKP jest promocja gospodarki leśnej oraz ochrona zasobów przyrody w lasach. Na obszarze kompleksu znajduje się 7 rezerwatów przyrody.

TVP3 Rzeszów z programem "Lato w regionach" odwiedzi wszystkie części LKP pokazując miejsca, które warto zobaczyć, zanim wyruszy się w wyższe partie Bieszczadów.

Prezenterzy przekonywać będą do pieszych i rowerowych wycieczek, podczas których można oglądać dziką przyrodę, odkrywać pamiątki historyczne i podziwiać krajobrazy z licznych punktów widokowych. Ekipa telewizyjna odwiedzi Centrum Promocji Leśnictwa w Mucznem, które stanowi doskonałą bazę wypadową na trasy piesze, konne i narciarskie. Z Mucznego niedaleko do  pokazowej zagrody żubrów. To obowiązkowy punkt w programie każdej wycieczki odwiedzającej Bieszczady.

Odcinki "Lata w regionach" z Leśnego Kompleksu Promocyjnego w sobotę, 8 lipca w TVP3 o godzinie: 11.15, 12.20, 13.55, 15.30 i 16.55. Programy można oglądać także na stronie www.rzeszow.tvp.pl, w serwisach społecznościowych TVP3 Rzeszów oraz w serwisie TVP Bieszczady na Platformie Hybrydowej TVP.

mm
Fot. archiwum TVP3 Rzeszów

  • autor: mm

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?