KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Cztery produkcje wytypowane w ramach I edycji Podkarpackiego Regionalnego Funduszu Filmowego

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. PixaBay

Został rozstrzygnięty konkurs na wspieranie produkcji filmowej w ramach I edycji Podkarpackiego Regionalnego Funduszu Filmowego. Środki pochodzące z funduszu, zgodnie z założeniami programu, muszą być wydatkowane na terenie województwa podkarpackiego jeszcze w tym roku.

REKLAMA


31 lipca komisja konkursowa wyłoniła cztery projekty filmowe, których producenci zostaną zaproszeni do negocjacji umów koprodukcyjnych.

Wśród nich znalazły się:
- Ułaskawienie, reż. Jan Jakub Kolski (Wytwórnia Doświadczalna Sp. z o. o.),
- Zimna wojna, reż. Paweł Pawlikowski (Opus Film Sp. z o. o.),
- Eter, reż. Krzysztof Zanussi (Studio Filmowe TOR),
- Rock’n’Roll Eddie, reż. Tomasz Szafrański (Dogoda Media Sp. z o. o.).

Budżet Podkarpackiego Regionalnego Funduszu Filmowego na rok 2017 wynosi 600 000 złotych brutto. Środki pochodzą z budżetu Województwa Podkarpackiego (400 000 zł) i Gminy Miasto Rzeszów (200 000 zł). Operatorem funduszu jest Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie, który stanie się koproducentem wyłonionych produkcji.

Celem konkursu jest wspieranie produkcji filmowych związanych z województwem podkarpackim oraz Rzeszowem. Zrealizowane filmy mają się przyczynić do kulturalnej, turystycznej i gospodarczej promocji regionu. Warunkiem otrzymania wsparcia finansowego jest związanie produkcji z regionem między innymi.: poprzez tematykę, twórców (przedsiębiorców i specjalistów z branży audiowizualnej), a przede wszystkim poprzez miejsce realizacji filmu.

W ramach naboru zgłoszono 16 wniosków - 10 projektów fabularnych i 6 dokumentalnych, na łączną kwotę oczekiwanego wsparcia 3 251 846,94 złotych brutto. Wartość całkowita wszystkich projektów to ponad 72 mln złotych brutto.

mk/red.

  • autor: mk/red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?